Fotovoltaika z Brna – to jsou i ostrovní systémy
Fotovoltaické elektrárny jsou fenoménem, o němž se hovoří již řadu let. Ovšem vzhledem k tomu, že jde o velmi složitá zařízení s různými požadavky a parametry, pro některé z nás to mohou být spíše nedostupné projekty. Možná, že právě vy jste toho názoru, že mít fotovoltaiku na domě lze pouze v oblastech s distribuční sítí, a že tato zařízení jsou s ní propojená a nějakým způsobem spolupracují. Zkrátka že fotovoltaika z Brna Joyce energie se netýká těch, co žijí někde v ústraní, trvale obývají rekreační nemovitosti a chtějí být zcela nezávislí na civilizačním ruchu.
Bydlení na venkově v rekreačních zónách, kde je převážně ticho a klid, a kam nezasahuje smog ani hluk, shon a stres, přináší léčebný efekt pro tělo i duši a tehdy pak třeba zjistíte, že byste za jiné bydlení neměnili. Fotovoltaiku lze ovšem nainstalovat i pro objekty zcela odstřižené od civilizace. Říká se jim ostrovní systémy, neboť stejně jako ostrovy v širém oceánu si žijí svým vlastním životem. Nepotřebují přípojku z distribuční soustavy a pracují nonstop, ať jste kdekoli, samozřejmě s ohledem na sluneční svit. Podmínky k jejich instalaci jsou pouze technického rázu, tedy je zde zapotřebí vhodné umístění solárních panelů a zabezpečené prostory pro instalaci příslušenství.
Pro ostrovní fotovoltaiku lze získat státní dotaci z programu Nová zelená úsporám, která se vztahuje i na zařízení mimo distribuční soustavu. Dotační program myslí i na situace, kdy fotovoltaikou chcete ohřívat užitkovou vodu, například v bojleru pro hygienické a kuchyňské účely, anebo pro přitápění v uzavřené topné soustavě radiátorů či podlahového vytápění. Máte-li o ostrovní systém zájem, vyplatí se kontaktovat specializovanou firmu s patřičným certifikátem a také se zkušenostmi z předešlých realizací, a samozřejmě i s dobrými zákaznickými referencemi, která vám navrhne řešení přímo na míru.