Jaké bylinky prospějí vaší prostatě?

Prostata je žláza, která se nachází výhradně v mužském těle. V pokročilejším věku, to znamená kolem zhruba 40 let, není nic neobvyklého, že prostata začne mužům dělat potíže. Mohou se objevovat různé záněty, bolesti nebo v nejhorším případě nádorová onemocnění. Abychom tomuto předešli, je nutné chodit na pravidelná preventivní vyšetření a při jakýchkoliv potížích navštívit lékaře. Nemusíte ale čekat, až vás začne prostata trápit. Můžete tomu předcházet pomocí jednoduché prevence. Na prostatu působí dostatečná pohybová aktivita, vhodný jídelníček anebo také zařazení nejrůznějších bylinek do vašeho života. Bylinky mohou mít podobu čajů, výživových doplňků, tinktur nebo dokonce koupelí záleží jen na tom, čemu dáváte přednost.

kopřiva

A jaké bylinky na prostatu jsou pro vás nejlepší?

Kopřiva

Na kopřivě je nejlepší to, že ji najdete úplně všude. Pokud máte zahradu, je více než pravděpodobné, že právě na ní roztek nějaká ta kopřiva. Kopřivám se většinou vyhýbáme, mají ovšem skvělé léčebné účinky. Působí na zvětšenou prostatu a také na nejrůznější záněty v těle, i na ty, které mohou postihnout vaši prostatu. Doporučujeme pít kopřivový čaj, nebo si můžete z kopřiv připravit nejrůznější pokrmy.

Kotvičník

Tato bylinka s droboučkými květy má také výborné léčivé účinky. už v dávných dobách se používala v medicíně a přírodní léčitelé ji využívají dodnes. Má dobrý vliv na naši imunitu, trávení, vylučování, prostatu a také vám pomůže s nízkým libidem.

bylinky

Serena plazivá

tato bylina s neobvyklým názvem připomíná vzhledem malou palmu AV některých zemích slouží pouze jako okrasná rostlina. Vy už ale teď víte, že vám může pomoci s mnoha potížemi. Odvar z ní je skvělý například pro ty, kteří trpí vypadáváním vlasů. Má také pozitivní vliv na močové ústrojí nebo je účinná v boji proti zánětům. Pozitivně působí i na hladinu testosteronu.