Mletá nebo zrna?

Káva se celosvětově těší velké oblibě. Pijí ji lidé všech věkových kategorií, a její příprava i pití je v mnoha kulturách požitek, který si pořádně vychutnávají. U nás se káva bere spíše jako pochutin a nebo jako něco, co nám dokáže doplnit energii. Káva se pěstuje především ve státech jižní http://www.brno-jih.cz/jizni-kuryr/ds-1005 Ameriky, v některých státech Afriky a Asie. Z jejich plantáží pochází světoznámé druhy kávy, které si můžete koupit i k sobě domů. Můžete si dopřát skvělou kávu, která vám rozhodně zachutná. Proč pít obyčejnou kávu, která neoplývá ani kvalitou ani příjemnou vůní či chutí?

mocca konvička

Pokud si potrpíte na kvalitu, určitě oceníte kávu z nejlepších plantáží. Koupíte ji ve formě zrn, a ta si doma namelete. Čerstvě mletá káva je vždycky ve všech ohledech lepší než mletá káva, kterou jste si koupili v supermarketu, a která moc dobře nechutná. Mletá káva je v obchodech často velmi dlouho, a tak z ní vyprchá i to nízké aroma, co v ní bylo při výrobě. Nejspíš jste si všimli, že když si dáváte nekvalitní kávu, musíte si dát třeba více lžiček, aby vám chutnala kávově. To se vám s kvalitní zrnkovou kávou stát nemůže.

Jednou z vůbec nejlepších káv je kolumbijská káva https://thecoffee.cz/. Nejlepší bude, když ji koupíte ji v pražírnách, protože právě pražírny nabízí nejlepší kávu, jakou si můžete dát. K plantáží k nim putují vysušená zrna, která pražírny praží podle sebe. Výsledkem je vynikající káva, která v sobě může nést například tóny ovoce nebo čokolády. Chuť kávy určuje především její druh, a pokud se budete o kávu zajímat, určitě najdete svou oblíbenou.

hrnek kávy

Proč ji nemlít předem?
Předem mletá káva i při správném skladování ztrácí aroma. Zkuste ten rozdíl mezi mletou kávou ze supermarketu a čerstvě namletou kávou z pražírny. Poznáte ho hned. Dostane vás velmi výrazná vůně a především nezaměnitelná chuť. Čerstvá káva bude chutnat i někomu, kdo je zvyklý na obyčejnou kávu z obchodu, a to v jakékoliv podobě.