Je libo polštář?

2.5.2023

Naše návyky se různí. Zemi od země, region od regionu, člověk od člověka. Co se lůžkovin týče, konkrétně tedy polštáře a peřiny, záleží hodně na tom, na co jsme byli zvyklí z dětství, na naší zdravotní kondici, na teplotě v pokoji, finančních možnostech a mnohém dalším. Vzhledem k tomu, že spánkem strávíme skoro třetinu života, jisté finance bychom do něj investovat měli, pokud to jen trochu jde. Jednak se jedná o dlouhodobější investice a pak to také dost zásadně ovlivňuje zbytek dne, kdy jsme bdělí.
lúžkoviny na posteli.jpg
Nejpodstatnější je zajisté matrace. Tam se cenová investice může pohybovat v opravdu širokém rozmezí. A tu vyšší cenovou skupinu si může dovolit málokdo. Pak hraje ale velkou roli i pokrývka a polštář. S polštáři je to vůbec těžké. Někdo spí raději na vyšším, někdo na nižším, jiný na tvrdším, další na měkčím a ještě další vůbec nejraději bez. Doma si to můžete přizpůsobit podle libosti a najít si ten svůj pravý, odpovídající polštář. Na dovolených nebo návštěvách už je to složitější, tam vám nevhodný polštář může pěkně pokazit spaní i následující den, neboť vás může bolet krční páteř nebo hlava.
Existuje velký výběr polštářů, od různých anatomických a zdravotních po obyčejné, s péřovou výplní nebo tou z dutých vláken a další. Rozměrově jsme nejvíce zvyklí na 90x70cm, ale objevuje se i velikost 40x40cm, která slouží většinou jako doplňkový polštář k těm větším.
tlapky pod peřinou.jpg
Přikrývky za časů našich babiček byly převážně prachové duchny nebo prošívané peřiny plněné prachovým peřím. Postupně ovšem mizí, hlavně díky různým alergiím, které se mezi populací rozšířily. Dnes si můžeme vybírat přikrývky různých rozměrů, podle naší postele a různých výplní, nejčastěji asi s dutým vláknem. Jsou speciální na léto nebo na zimu, různé hřejivosti, případně s jednou stranou na letní přikrývání a s druhou na zimní.

Neutrácíte zbytečně moc?

2.5.2023·         Po jednom, po dvou.
Nakupujete každý den po dvou jogurtech, dvou jablkách a jedné minerálce? Pak nejspíše platíte daleko více, než kdybyste kupovali větší balení. Jen pro příklad, pokud jogurt stojí patnáct korun a balení pěti jogurtů stojí šedesát, tak platíte zbytečně jeden jogurt ze šesti. Jinými slovy, pokud něco kupujete pravidelně, nakupte to ve větších baleních.
vyvažte si rozpočet


·         Sleva, co není sleva
Slevy máme všichni rádi. Některé slevy se ale pouze tváří jen jako slevy. Pokud chtějí řetězce něco zlevnit, tak velmi často cenu nejprve vyženou nahoru, takže i po čtvrtinové slevě je výrobek dražší než před celou slevovou šarádou. Pokud si tedy chcete koupit něco ve slevách, tak si nejprve na internetu nejprve zkontrolujte, kolik to stojí normálně. Velmi často totiž přijdete na to, že ten telefon sice je se slevou pětadvacet procent, ale u konkurence stojí o třetinu méně.
pokladna s penězi


·         Kvantita nad kvalitou
Kupujete si každou sezonu nové zimní boty, protože ty staré nevydrží? Pokud nejste zrovna pracovník horské služby, který by roztrhal i boty z olova, je načase si pořídit jedny kvalitní. Ano, jednorázově to bude větší investice, ale ta se vám velmi, velmi rychle vrátí. Místo čtyř párů bot za tisícovku si pořiďte jedny kvalitní za tisíce dva. Už po dvou letech se vám peníze začnou vracet, a navíc budete lépe vypadat.
utrácení přes telefon


·         Nákupy, které nevnímáme
Vedete si přesný seznam nákupů? Nemyslíme jen hlídání účtenek, ale i toho, za co utrácíte? Možná máte pocit, že skutečně kupujete jen to, co potřebujete, ale zamyslete se. Kupujete si každý den kávu? Jen v té nejspíše měsíčně utopíte pár stovek. Nebo si nedokážete představit nákup bez balíčku žvýkaček nebo pytlíku chipsů? Právě tady vám utíkají peníze. Samostatnou kapitolou jsou pak nákupy s dětmi. Vřískot, házení věcí do vozíku, a tak vůbec. Pište si seznamy, dodržujte je, a pokud to jen trochu jde, děti nechte doma.

Mletá nebo zrna?

14.2.2023

Káva se celosvětově těší velké oblibě. Pijí ji lidé všech věkových kategorií, a její příprava i pití je v mnoha kulturách požitek, který si pořádně vychutnávají. U nás se káva bere spíše jako pochutin a nebo jako něco, co nám dokáže doplnit energii. Káva se pěstuje především ve státech jižní http://www.brno-jih.cz/jizni-kuryr/ds-1005 Ameriky, v některých státech Afriky a Asie. Z jejich plantáží pochází světoznámé druhy kávy, které si můžete koupit i k sobě domů. Můžete si dopřát skvělou kávu, která vám rozhodně zachutná. Proč pít obyčejnou kávu, která neoplývá ani kvalitou ani příjemnou vůní či chutí?

mocca konvička

Pokud si potrpíte na kvalitu, určitě oceníte kávu z nejlepších plantáží. Koupíte ji ve formě zrn, a ta si doma namelete. Čerstvě mletá káva je vždycky ve všech ohledech lepší než mletá káva, kterou jste si koupili v supermarketu, a která moc dobře nechutná. Mletá káva je v obchodech často velmi dlouho, a tak z ní vyprchá i to nízké aroma, co v ní bylo při výrobě. Nejspíš jste si všimli, že když si dáváte nekvalitní kávu, musíte si dát třeba více lžiček, aby vám chutnala kávově. To se vám s kvalitní zrnkovou kávou stát nemůže.

Jednou z vůbec nejlepších káv je kolumbijská káva https://thecoffee.cz/. Nejlepší bude, když ji koupíte ji v pražírnách, protože právě pražírny nabízí nejlepší kávu, jakou si můžete dát. K plantáží k nim putují vysušená zrna, která pražírny praží podle sebe. Výsledkem je vynikající káva, která v sobě může nést například tóny ovoce nebo čokolády. Chuť kávy určuje především její druh, a pokud se budete o kávu zajímat, určitě najdete svou oblíbenou.

hrnek kávy

Proč ji nemlít předem?
Předem mletá káva i při správném skladování ztrácí aroma. Zkuste ten rozdíl mezi mletou kávou ze supermarketu a čerstvě namletou kávou z pražírny. Poznáte ho hned. Dostane vás velmi výrazná vůně a především nezaměnitelná chuť. Čerstvá káva bude chutnat i někomu, kdo je zvyklý na obyčejnou kávu z obchodu, a to v jakékoliv podobě.

Jaké bylinky prospějí vaší prostatě?

14.12.2022

Prostata je žláza, která se nachází výhradně v mužském těle. V pokročilejším věku, to znamená kolem zhruba 40 let, není nic neobvyklého, že prostata začne mužům dělat potíže. Mohou se objevovat různé záněty, bolesti nebo v nejhorším případě nádorová onemocnění. Abychom tomuto předešli, je nutné chodit na pravidelná preventivní vyšetření a při jakýchkoliv potížích navštívit lékaře. Nemusíte ale čekat, až vás začne prostata trápit. Můžete tomu předcházet pomocí jednoduché prevence. Na prostatu působí dostatečná pohybová aktivita, vhodný jídelníček anebo také zařazení nejrůznějších bylinek do vašeho života. Bylinky mohou mít podobu čajů, výživových doplňků, tinktur nebo dokonce koupelí záleží jen na tom, čemu dáváte přednost.

kopřiva

A jaké bylinky na prostatu jsou pro vás nejlepší?

Kopřiva

Na kopřivě je nejlepší to, že ji najdete úplně všude. Pokud máte zahradu, je více než pravděpodobné, že právě na ní roztek nějaká ta kopřiva. Kopřivám se většinou vyhýbáme, mají ovšem skvělé léčebné účinky. Působí na zvětšenou prostatu a také na nejrůznější záněty v těle, i na ty, které mohou postihnout vaši prostatu. Doporučujeme pít kopřivový čaj, nebo si můžete z kopřiv připravit nejrůznější pokrmy.

Kotvičník

Tato bylinka s droboučkými květy má také výborné léčivé účinky. už v dávných dobách se používala v medicíně a přírodní léčitelé ji využívají dodnes. Má dobrý vliv na naši imunitu, trávení, vylučování, prostatu a také vám pomůže s nízkým libidem.

bylinky

Serena plazivá

tato bylina s neobvyklým názvem připomíná vzhledem malou palmu AV některých zemích slouží pouze jako okrasná rostlina. Vy už ale teď víte, že vám může pomoci s mnoha potížemi. Odvar z ní je skvělý například pro ty, kteří trpí vypadáváním vlasů. Má také pozitivní vliv na močové ústrojí nebo je účinná v boji proti zánětům. Pozitivně působí i na hladinu testosteronu.

Vsaďte na zapuštěný bazén

25.5.2022

Člověk má vždy více než jednu možnost. Jestli je otázka, kterou byste si měli položit, pak je to to, jestli bude lepší bazén zapuštěný, nebo ne. Zapuštěné bazény rozhodně mají něco do sebe. Mnoho lidí považuje zapuštěný bazén za skvělý nápad, protože něco takového vypadá elegantněji, než bazén, který si člověk postaví na zahradu kamkoliv jen chce.

Pokud byste o něčem takovém uvažovali, odkázali bychom vás na stránku, která nabízí zapuštěné bazény levně. Každý, kdo si chce pořídit bazén, se vždy dívá po bazénu, který bude splňovat všechny požadavky, ale rozhodně to není to jediné. Každý se také dívá na cenu, od které se mnoho věcí odvíjí.

bazén a výhled

U zapuštěných bazénů je potřeba počítat s tím, že budou dražší, než bazény, které zapuštěné nejsou. Stále ale existují weby, kde lze něco takového sehnat alespoň za přibližnou cenu. I vy si můžete pořídit něco takového. Nebojte se, že byste nezvládli péči o bazén v době, kdy se v něm nikdo nebude koupat, protože již bude po koupací sezóně. Vše se dá zvládnout a to i něco takového. Věříme, že vše zvládnete a je jedno, jak se rozhodnete. Mnoho lidí má strach, že nezvládne pečovat o jejich bazén. I když se to může zdát těžké, rozhodně to těžké není. Pokud byste si načetli nějaké články, pak věřte, že zjistíte, že to opravdu zvládnete.

zapuštěný bazén

Bude ale potřeba zakoupit si všechny věci, které jsou potřeba k tomu, abyste zvládli váš bazén udržovat. Nebojte se toho, že byste dané věci nezvládli. Jistě zvládnete.

Každý může mít takový bazén, jaký si vždy představoval. Stačí si jen vybrat takový, který bude dostatečně velký na to, abyste s ním byli spokojeni. Na paměti byste ale měli mít velikost vaší zahrady, protože by se mohlo snadno stát, že bazén bude větší, než vaše zahrada. Ne všechny domy mají zahradu větší než 1 000 m2 a je potřeba s tím počítat.

Jistě i vy budete mít takový bazén, se kterým budete spokojeni. Stačí si jej jen pořídit.

Co pomáhá na erekci

26.4.2022

Téma problémů s erekcí je pro většinu mužů tabu. Snad proto, že se jedná o velmi choulostivé a citlivé téma, ovšem neřešení těchto problémů může vést až ke ztrátě plodnosti jedince, a to i přes to, že v mnoha případech si může muž pomoci sám, bez lékařského, odborného dohledu, jelikož ne vždy se jedná o závažný problém. Jak ale tento problém řešit? A jak poznat, zda se jedná o závažnou situaci? Problémy s erekcí má, podle průzkumů, každý třetí muž od čtyřiceti let, tedy na počátku středního věku. Stejně, jako jakýkoliv jiný problém, je i zde nejdůležitější nejdříve najít příčinu, kterou je nutné odstranit, aby daný problém již nevznikal.

poruchy erekce

Mezi ty nejčastější příčiny poruch erekce patří například příliš vysoké množství požitého alkoholu, či jiných drog, případně jejich dlouhodobé užívání. Dále je důležitým faktorem také psychická stránka jednotlivce, která může ovlivnit erekci muže jak krátkodobě, nárazově, či dočasně, tedy například pokud zapůsobí strach, nervozita, nebo případně nízké sebevědomí, tak i dlouhodobě, kdy se jedinec po delší dobu vystavuje stresu, trpí úzkostmi, nebo depresemi. V neposlední řadě svou roli hraje také životospráva, věk, případné nemoci, kterými může jedinec trpět. Nakonec je zde mužský pohlavní hormon – testosteron, který spolu s věkem stále ubývá, což má za následek nejen poruchy erekce, ale také může způsobit neplodnost.

léky

Jak tyto problémy ale řešit? Mnoha jedincům mohou pomoci speciální cviky, dále jsou zde různé vitaminové komplexy, nebo doplňky stravy, a samozřejmě, všem dobře známá, modrá pilulka, tedy medikamenty na lékařský předpis. Ty jsou ovšem nejen nevhodné, ale mnohdy i nebezpečné, a to především pro jedince trpící na kardiovaskulární problémy, cukrovku, nadváhu, nebo obezitu. Tito jedinci by tak měli dát přednost kvalitním přírodním doplňkům, které obsahují různé byliny na erekci, jako je třeba ženšen.

Víte, jak si vybrat tu nejlepší přikrývku? Neměla by vám pod ní být zima, ale nesmíte se ani potit!

9.4.2022

Potřebujete novou přikrývku? Možná jste ale narazili na takové množství různých přikrývek, že nevíte, jakou si zvolit. Co vám s výběrem nejvíc pomůže?

Víte, jak si vybrat tu nejlepší přikrývku? Neměla by vám pod ní být zima, ale nesmíte se ani potit!

Stačí zajít do obchodu nebo se podívat na internet a můžete najít nepřeberné množství nejrůznějších přikrývek. Různě se jmenují, různě vypadají, jsou vyrobené z různých materiálů. Jenže, jakou vybrat? Co vlastně byste měli od své přikrývky očekávat a jaká by měla být? Mnohdy nezáleží na tom, zda je tenká nebo tlustá, potřebujete hlavně takovou, pod kterou vám nebude v chladném počasí zima a v létě zase vedro. A jak tedy vybrat skutečně správně?

přikrývka na posteli

Přikrývka do všech ročních období

Přikrývky lze vybírat různě, podle mnohých parametrů. Může vás zajímat cena, mohou pro vás být důležité rozměry, někdo zase vyhledává hypoalergenní přikrývky nebo ty z pravého peří, někdo raději vybírá syntetické materiály. Pak je možnost hledat i podle toho, zda je přikrývka vhodná na léto nebo na zimu. Ano, i podle toho můžete hledat, jenže ne každému se chce vyměňovat každé jaro a pak zase na podzim jednu přikrývku na druhou, nehledě na to, že na to musíte mít i prostory na uskladnění. V dnešní době se tím ale zase tolik trápit nemusíte, protože je skvělou zprávou, že se dnes už běžně vyrábí přikrývky vhodné do každého ročního období. Pod takovými vám nikdy nebude zima a nikdy se nebudete v noci ani potit. A to všechno díky speciálním vláknům, ze kterých se tyto deky a přikrývky vyrábějí.

dítě v posteli

Umělé nebo přírodní?

Důležitou otázkou je i to, z jakých materiálů je vyrobena výplň. Pokud prahnete po peří, není se čemu divit, pohodlní je nade vše, ale pozor na to, že přírodní peří je takovým magnetem na roztoče a například pro lidi s alergiemi je pak peří opravdu nevhodné. Dnešní materiály, i když jsou syntetické, jsou ale velmi pohodlné a nezávadné. Pak ještě můžete volit například bavlnu, která je také přírodním materiálem a velmi oblíbeným. Vyzkoušet pak můžete i bambusové vlákno.

A nezapomeňte, že k dobré přikrývce je třeba vybrat i ideální polštář. Obojí vám zajistí lepší spánek.

Originalita se dneska nosí

28.3.2022

Jsme ženy a milujeme šperky. Zlato, stříbro, bílé zlato, ocel, kameny i bez. Všechno máme rádi, jen něco více a něco méně. Krásný šperk nás nikdy neurazí a je to krásným doplňkem k našim outfitům. Omluva se třpytivým šperkem v krabičce se hned přijímá lépe. Co ale říkáte na možnou originalitu šperků? Pokud je zakoupený šperk v klenotnictví, určitě se najde jeho bratr a jiná žena nosí to samé co Vy. V dnešní době je ale možnost vytvoření si unikátního šperku, který může být jakýkoliv, věděli jste to?

Originální prsteny, originální náušnice, originální brože či řetízky jsou to co nám udělají skutečnou radost.

brož - kolibřík

Co máte nejraději? Jakou barvu máte nejraději? Co se Vám líbí? Splňte si svá očekávání a obdarujte se tím nejkrásnějším dárkem, který o Vás na první pohled vypoví, jaká jste. Nejčastěji si ženy nechávají vyrobit nějaké zvíře, které je k jejich srdci nejblíže. Může se jednat o kočičku, pejska, koně, ale také prasátka, kolibříka, papouška či žabičky.

Šperky se vyrábějí v té nejvyšší možné kvalitě a s co nejpřesnějším popisem, který zadavateli udáte. Nemusí to být vždycky naprosto přesné, přece jenom je to ruční práce a pokud ukážeme obrázek a nastíníme svou představu, nemusí to být na chlup stejné. Ale právě o ty malé nedokonalosti nám přeci jde. Nemusí to být úhledná kočička, která má nesmělý výraz. Může to být kočička s nesmělým výrazem, která má záhyb trošku jinde, než měla mít původně. Ale na detailech se musíte domluvit sami.

žena - šperky

Pokud chcete koupit dokonalý šperk své kamarádce nebo své drahé polovičce – zajistí Vám při předání takový úsměv, který si okamžitě zamilujete. Kdokoliv ocení preciznost a originalitu, kterou do šperku vložíte. Zkuste se podívat sami. Podívejte se také na hodnocení více zákazníků, jak jsou spokojeni – může Vám to pomoci s odhodláním do toho jít a udělat si radost.

Otvírák na pivo jako promodárek, je zárukou radosti každého obdarovaného muže.

4.2.2022

Naše potenciální i stávající zákazníky je třeba navnadit a poté jim čas od času ještě sdělit, že jsou pro nás důležití, že si jich považujeme.

Nejlepším takovým tahem jsou reklamní předměty. Tak zvané promodárky. Obzvlášť v tom dnešním spěchu a shonu taková pozornost potěší každého. Od malého dítěte po starší důchodkyni.

Musíme, ale také trochu popřemýšlet, jakou tou reklamní drobností koho z nich obdarovat, protože i zde jasně platí, že nejlepší reklama je reklama cílená. Prostě je to tak. Když si už opatříme nějaké ty patrony, měly by zasáhnout svůj cíl a ne je tak zvaně vypicat jen do vzduchu. Pokud chcete svým zákazníkům sdělit, že si jich vážíte, je skvělé je obdarovat nějakou drobností, ale je potřeba se tou drobností trefit do zákazníkova vkusu, nebo potřeb.

Jsme národ šetřilů, nejraději nakupujeme v akci, hledáme na slevových portálech, sháníme promo kódy, prostě kde můžeme ušetřit, nebo být odměněni po tom sáhneme.

otvírák

Takové promo dárečky jsou také úžasným lákedlam pro zákazníky internetových obchodů. Vsaďte se, že když ve svém obchodě na internetu uděláte akci za nákup nad určitou částku dostane zákazník zdarma dárek, že většinou zákazníci do košíku přihodí zboží, které ani koupit nechtěli, jen aby dosáhli na svoji odměnu.

otvírák

Pak už zbývá vybrat pro daného zákazníka ten správný dárek. Pokud bude nakupovat žena kosmetické výrobky, je tím nejlepším reklamním předmětem získaným za odměnu kosmetická taštička. Zákaznice sice chtěla koupit pouze řasenku, ale zlákána kosmetickou taštičkou, přihodí do svého košíku ještě rtěnku a tužku na oči, aby dosáhla požadované hodnoty nákupu pro získání odměny. Pokud máte obchod s rybářskými potřebami, určitě se trefíte do oka svému zákazníkovi reklamním otvírákem na pivo. Na těch rybách mu určitě přijde vhod. I u vás zákazník rád přidá k nákupu ještě dvoje háčky, aby se dočkal spolu se svojí objednávkou i dárečku.

S čím můžete u sáčků na zip počítat

4.2.2022

Kdo by neznal zip sáček. Je to jedna z moderních vymožeností, která se již významně rozšířila do povědomí veřejnosti. Sáčky se vyrábí v obrovském rozměrovém rozsahu, jsou velmi levné a dobře dostupné.

Pevnost spoje – polyetylenové sáčky se vyrábí v různých tloušťkách, a jestliže zvolíte na ukládání předmětů jejich vhodný rozměr a sílu materiálu, máte k dispozici spolehlivý obal. S tenčími sáčky vystačíte např. na běžné drobnosti v domácnosti, silnější sáčky či pytle potřebujete pro těžší a objemnější náklad, jako jsou granule pro domácí mazlíčky. Podstatná je ovšem nejen vrstva plastové fólie, ale i uzavírací zip, který musí vydržet namáhání v případě, že budou sáčky skladovány ve více vrstvách na sobě. Naštěstí jsou uzavírací zipy natolik spolehlivé, že se spíše protrhne samotný obal, než že by se oddělil od sebe spoj.

luštěniny v pytlích

Ochrana proti prašnosti – igelitové zip sáčky staví úspěch i na dokonalé neprodyšnosti, která brání průniku prachových částic dovnitř, a stejně tak i sypkých prachových hmot uzavřených v sáčcích směrem ven. Můžete tudíž bez problémů takto skladovat i cement nebo vápno či sádru, aniž byste tím ohrozili okolní prostředí.

hromádka hladké mouky

Zabezpečení před vodou a vlhkostí – díky hermetické nepropustnosti jak obalu, tak i zipu, lze dlouhodobě skladovat uvnitř sáčků i tekutiny, jako jsou šťávy z ovoce a zeleniny, zmrzliny, marinády, nakládané zelí atd. Sáčky jsou výhodné i pro každého, kdo se rozhodne chránit jimi obsah před deštěm či vlhkostí zvenčí. Provádí se to běžně na dovolených v kempech, na turistických a cykloturistických akcích, sáčky dobře znají vodáci a kdokoli další, kdo se pohybuje venku v přírodě a potřebuje zabezpečit cokoli včetně elektroniky. Výjimečné nejsou např. mobilní telefony v zip sáčku na pěší túře v batohu, kdy za deštivého počasí potřebujete mít přehled o navigaci v terénu.