18.7.2022

Neutrácíte zbytečně moc?·         Po jednom, po dvou.
Nakupujete každý den po dvou jogurtech, dvou jablkách a jedné minerálce? Pak nejspíše platíte daleko více, než kdybyste kupovali větší balení. Jen pro příklad, pokud jogurt stojí patnáct korun a balení pěti jogurtů stojí šedesát, tak platíte zbytečně jeden jogurt ze šesti. Jinými slovy, pokud něco kupujete pravidelně, nakupte to ve větších baleních.
vyvažte si rozpočet


·         Sleva, co není sleva
Slevy máme všichni rádi. Některé slevy se ale pouze tváří jen jako slevy. Pokud chtějí řetězce něco zlevnit, tak velmi často cenu nejprve vyženou nahoru, takže i po čtvrtinové slevě je výrobek dražší než před celou slevovou šarádou. Pokud si tedy chcete koupit něco ve slevách, tak si nejprve na internetu nejprve zkontrolujte, kolik to stojí normálně. Velmi často totiž přijdete na to, že ten telefon sice je se slevou pětadvacet procent, ale u konkurence stojí o třetinu méně.
pokladna s penězi


·         Kvantita nad kvalitou
Kupujete si každou sezonu nové zimní boty, protože ty staré nevydrží? Pokud nejste zrovna pracovník horské služby, který by roztrhal i boty z olova, je načase si pořídit jedny kvalitní. Ano, jednorázově to bude větší investice, ale ta se vám velmi, velmi rychle vrátí. Místo čtyř párů bot za tisícovku si pořiďte jedny kvalitní za tisíce dva. Už po dvou letech se vám peníze začnou vracet, a navíc budete lépe vypadat.
utrácení přes telefon


·         Nákupy, které nevnímáme
Vedete si přesný seznam nákupů? Nemyslíme jen hlídání účtenek, ale i toho, za co utrácíte? Možná máte pocit, že skutečně kupujete jen to, co potřebujete, ale zamyslete se. Kupujete si každý den kávu? Jen v té nejspíše měsíčně utopíte pár stovek. Nebo si nedokážete představit nákup bez balíčku žvýkaček nebo pytlíku chipsů? Právě tady vám utíkají peníze. Samostatnou kapitolou jsou pak nákupy s dětmi. Vřískot, házení věcí do vozíku, a tak vůbec. Pište si seznamy, dodržujte je, a pokud to jen trochu jde, děti nechte doma.

18.7.2022

Je libo polštář?

Naše návyky se různí. Zemi od země, region od regionu, člověk od člověka. Co se lůžkovin týče, konkrétně tedy polštáře a peřiny, záleží hodně na tom, na co jsme byli zvyklí z dětství, na naší zdravotní kondici, na teplotě v pokoji, finančních možnostech a mnohém dalším. Vzhledem k tomu, že spánkem strávíme skoro třetinu života, jisté finance bychom do něj investovat měli, pokud to jen trochu jde. Jednak se jedná o dlouhodobější investice a pak to také dost zásadně ovlivňuje zbytek dne, kdy jsme bdělí.
lúžkoviny na posteli.jpg
Nejpodstatnější je zajisté matrace. Tam se cenová investice může pohybovat v opravdu širokém rozmezí. A tu vyšší cenovou skupinu si může dovolit málokdo. Pak hraje ale velkou roli i pokrývka a polštář. S polštáři je to vůbec těžké. Někdo spí raději na vyšším, někdo na nižším, jiný na tvrdším, další na měkčím a ještě další vůbec nejraději bez. Doma si to můžete přizpůsobit podle libosti a najít si ten svůj pravý, odpovídající polštář. Na dovolených nebo návštěvách už je to složitější, tam vám nevhodný polštář může pěkně pokazit spaní i následující den, neboť vás může bolet krční páteř nebo hlava.
Existuje velký výběr polštářů, od různých anatomických a zdravotních po obyčejné, s péřovou výplní nebo tou z dutých vláken a další. Rozměrově jsme nejvíce zvyklí na 90x70cm, ale objevuje se i velikost 40x40cm, která slouží většinou jako doplňkový polštář k těm větším.
tlapky pod peřinou.jpg
Přikrývky za časů našich babiček byly převážně prachové duchny nebo prošívané peřiny plněné prachovým peřím. Postupně ovšem mizí, hlavně díky různým alergiím, které se mezi populací rozšířily. Dnes si můžeme vybírat přikrývky různých rozměrů, podle naší postele a různých výplní, nejčastěji asi s dutým vláknem. Jsou speciální na léto nebo na zimu, různé hřejivosti, případně s jednou stranou na letní přikrývání a s druhou na zimní.

25.5.2022

Vsaďte na zapuštěný bazén

Člověk má vždy více než jednu možnost. Jestli je otázka, kterou byste si měli položit, pak je to to, jestli bude lepší bazén zapuštěný, nebo ne. Zapuštěné bazény rozhodně mají něco do sebe. Mnoho lidí považuje zapuštěný bazén za skvělý nápad, protože něco takového vypadá elegantněji, než bazén, který si člověk postaví na zahradu kamkoliv jen chce.

Pokud byste o něčem takovém uvažovali, odkázali bychom vás na stránku, která nabízí zapuštěné bazény levně. Každý, kdo si chce pořídit bazén, se vždy dívá po bazénu, který bude splňovat všechny požadavky, ale rozhodně to není to jediné. Každý se také dívá na cenu, od které se mnoho věcí odvíjí.

bazén a výhled

U zapuštěných bazénů je potřeba počítat s tím, že budou dražší, než bazény, které zapuštěné nejsou. Stále ale existují weby, kde lze něco takového sehnat alespoň za přibližnou cenu. I vy si můžete pořídit něco takového. Nebojte se, že byste nezvládli péči o bazén v době, kdy se v něm nikdo nebude koupat, protože již bude po koupací sezóně. Vše se dá zvládnout a to i něco takového. Věříme, že vše zvládnete a je jedno, jak se rozhodnete. Mnoho lidí má strach, že nezvládne pečovat o jejich bazén. I když se to může zdát těžké, rozhodně to těžké není. Pokud byste si načetli nějaké články, pak věřte, že zjistíte, že to opravdu zvládnete.

zapuštěný bazén

Bude ale potřeba zakoupit si všechny věci, které jsou potřeba k tomu, abyste zvládli váš bazén udržovat. Nebojte se toho, že byste dané věci nezvládli. Jistě zvládnete.

Každý může mít takový bazén, jaký si vždy představoval. Stačí si jen vybrat takový, který bude dostatečně velký na to, abyste s ním byli spokojeni. Na paměti byste ale měli mít velikost vaší zahrady, protože by se mohlo snadno stát, že bazén bude větší, než vaše zahrada. Ne všechny domy mají zahradu větší než 1 000 m2 a je potřeba s tím počítat.

Jistě i vy budete mít takový bazén, se kterým budete spokojeni. Stačí si jej jen pořídit.

26.4.2022

Co pomáhá na erekci

Téma problémů s erekcí je pro většinu mužů tabu. Snad proto, že se jedná o velmi choulostivé a citlivé téma, ovšem neřešení těchto problémů může vést až ke ztrátě plodnosti jedince, a to i přes to, že v mnoha případech si může muž pomoci sám, bez lékařského, odborného dohledu, jelikož ne vždy se jedná o závažný problém. Jak ale tento problém řešit? A jak poznat, zda se jedná o závažnou situaci? Problémy s erekcí má, podle průzkumů, každý třetí muž od čtyřiceti let, tedy na počátku středního věku. Stejně, jako jakýkoliv jiný problém, je i zde nejdůležitější nejdříve najít příčinu, kterou je nutné odstranit, aby daný problém již nevznikal.

poruchy erekce

Mezi ty nejčastější příčiny poruch erekce patří například příliš vysoké množství požitého alkoholu, či jiných drog, případně jejich dlouhodobé užívání. Dále je důležitým faktorem také psychická stránka jednotlivce, která může ovlivnit erekci muže jak krátkodobě, nárazově, či dočasně, tedy například pokud zapůsobí strach, nervozita, nebo případně nízké sebevědomí, tak i dlouhodobě, kdy se jedinec po delší dobu vystavuje stresu, trpí úzkostmi, nebo depresemi. V neposlední řadě svou roli hraje také životospráva, věk, případné nemoci, kterými může jedinec trpět. Nakonec je zde mužský pohlavní hormon – testosteron, který spolu s věkem stále ubývá, což má za následek nejen poruchy erekce, ale také může způsobit neplodnost.

léky

Jak tyto problémy ale řešit? Mnoha jedincům mohou pomoci speciální cviky, dále jsou zde různé vitaminové komplexy, nebo doplňky stravy, a samozřejmě, všem dobře známá, modrá pilulka, tedy medikamenty na lékařský předpis. Ty jsou ovšem nejen nevhodné, ale mnohdy i nebezpečné, a to především pro jedince trpící na kardiovaskulární problémy, cukrovku, nadváhu, nebo obezitu. Tito jedinci by tak měli dát přednost kvalitním přírodním doplňkům, které obsahují různé byliny na erekci, jako je třeba ženšen.

Víte, jak si vybrat tu nejlepší přikrývku? Neměla by vám pod ní být zima, ale nesmíte se ani potit!

9.4.2022

Potřebujete novou přikrývku? Možná jste ale narazili na takové množství různých přikrývek, že nevíte, jakou si zvolit. Co vám s výběrem nejvíc pomůže?

Víte, jak si vybrat tu nejlepší přikrývku? Neměla by vám pod ní být zima, ale nesmíte se ani potit!

Stačí zajít do obchodu nebo se podívat na internet a můžete najít nepřeberné množství nejrůznějších přikrývek. Různě se jmenují, různě vypadají, jsou vyrobené z různých materiálů. Jenže, jakou vybrat? Co vlastně byste měli od své přikrývky očekávat a jaká by měla být? Mnohdy nezáleží na tom, zda je tenká nebo tlustá, potřebujete hlavně takovou, pod kterou vám nebude v chladném počasí zima a v létě zase vedro. A jak tedy vybrat skutečně správně?

přikrývka na posteli

Přikrývka do všech ročních období

Přikrývky lze vybírat různě, podle mnohých parametrů. Může vás zajímat cena, mohou pro vás být důležité rozměry, někdo zase vyhledává hypoalergenní přikrývky nebo ty z pravého peří, někdo raději vybírá syntetické materiály. Pak je možnost hledat i podle toho, zda je přikrývka vhodná na léto nebo na zimu. Ano, i podle toho můžete hledat, jenže ne každému se chce vyměňovat každé jaro a pak zase na podzim jednu přikrývku na druhou, nehledě na to, že na to musíte mít i prostory na uskladnění. V dnešní době se tím ale zase tolik trápit nemusíte, protože je skvělou zprávou, že se dnes už běžně vyrábí přikrývky vhodné do každého ročního období. Pod takovými vám nikdy nebude zima a nikdy se nebudete v noci ani potit. A to všechno díky speciálním vláknům, ze kterých se tyto deky a přikrývky vyrábějí.

dítě v posteli

Umělé nebo přírodní?

Důležitou otázkou je i to, z jakých materiálů je vyrobena výplň. Pokud prahnete po peří, není se čemu divit, pohodlní je nade vše, ale pozor na to, že přírodní peří je takovým magnetem na roztoče a například pro lidi s alergiemi je pak peří opravdu nevhodné. Dnešní materiály, i když jsou syntetické, jsou ale velmi pohodlné a nezávadné. Pak ještě můžete volit například bavlnu, která je také přírodním materiálem a velmi oblíbeným. Vyzkoušet pak můžete i bambusové vlákno.

A nezapomeňte, že k dobré přikrývce je třeba vybrat i ideální polštář. Obojí vám zajistí lepší spánek.

28.3.2022

Originalita se dneska nosí

Jsme ženy a milujeme šperky. Zlato, stříbro, bílé zlato, ocel, kameny i bez. Všechno máme rádi, jen něco více a něco méně. Krásný šperk nás nikdy neurazí a je to krásným doplňkem k našim outfitům. Omluva se třpytivým šperkem v krabičce se hned přijímá lépe. Co ale říkáte na možnou originalitu šperků? Pokud je zakoupený šperk v klenotnictví, určitě se najde jeho bratr a jiná žena nosí to samé co Vy. V dnešní době je ale možnost vytvoření si unikátního šperku, který může být jakýkoliv, věděli jste to?

Originální prsteny, originální náušnice, originální brože či řetízky jsou to co nám udělají skutečnou radost.

brož - kolibřík

Co máte nejraději? Jakou barvu máte nejraději? Co se Vám líbí? Splňte si svá očekávání a obdarujte se tím nejkrásnějším dárkem, který o Vás na první pohled vypoví, jaká jste. Nejčastěji si ženy nechávají vyrobit nějaké zvíře, které je k jejich srdci nejblíže. Může se jednat o kočičku, pejska, koně, ale také prasátka, kolibříka, papouška či žabičky.

Šperky se vyrábějí v té nejvyšší možné kvalitě a s co nejpřesnějším popisem, který zadavateli udáte. Nemusí to být vždycky naprosto přesné, přece jenom je to ruční práce a pokud ukážeme obrázek a nastíníme svou představu, nemusí to být na chlup stejné. Ale právě o ty malé nedokonalosti nám přeci jde. Nemusí to být úhledná kočička, která má nesmělý výraz. Může to být kočička s nesmělým výrazem, která má záhyb trošku jinde, než měla mít původně. Ale na detailech se musíte domluvit sami.

žena - šperky

Pokud chcete koupit dokonalý šperk své kamarádce nebo své drahé polovičce – zajistí Vám při předání takový úsměv, který si okamžitě zamilujete. Kdokoliv ocení preciznost a originalitu, kterou do šperku vložíte. Zkuste se podívat sami. Podívejte se také na hodnocení více zákazníků, jak jsou spokojeni – může Vám to pomoci s odhodláním do toho jít a udělat si radost.

4.2.2022

Otvírák na pivo jako promodárek, je zárukou radosti každého obdarovaného muže.

Naše potenciální i stávající zákazníky je třeba navnadit a poté jim čas od času ještě sdělit, že jsou pro nás důležití, že si jich považujeme.

Nejlepším takovým tahem jsou reklamní předměty. Tak zvané promodárky. Obzvlášť v tom dnešním spěchu a shonu taková pozornost potěší každého. Od malého dítěte po starší důchodkyni.

Musíme, ale také trochu popřemýšlet, jakou tou reklamní drobností koho z nich obdarovat, protože i zde jasně platí, že nejlepší reklama je reklama cílená. Prostě je to tak. Když si už opatříme nějaké ty patrony, měly by zasáhnout svůj cíl a ne je tak zvaně vypicat jen do vzduchu. Pokud chcete svým zákazníkům sdělit, že si jich vážíte, je skvělé je obdarovat nějakou drobností, ale je potřeba se tou drobností trefit do zákazníkova vkusu, nebo potřeb.

Jsme národ šetřilů, nejraději nakupujeme v akci, hledáme na slevových portálech, sháníme promo kódy, prostě kde můžeme ušetřit, nebo být odměněni po tom sáhneme.

otvírák

Takové promo dárečky jsou také úžasným lákedlam pro zákazníky internetových obchodů. Vsaďte se, že když ve svém obchodě na internetu uděláte akci za nákup nad určitou částku dostane zákazník zdarma dárek, že většinou zákazníci do košíku přihodí zboží, které ani koupit nechtěli, jen aby dosáhli na svoji odměnu.

otvírák

Pak už zbývá vybrat pro daného zákazníka ten správný dárek. Pokud bude nakupovat žena kosmetické výrobky, je tím nejlepším reklamním předmětem získaným za odměnu kosmetická taštička. Zákaznice sice chtěla koupit pouze řasenku, ale zlákána kosmetickou taštičkou, přihodí do svého košíku ještě rtěnku a tužku na oči, aby dosáhla požadované hodnoty nákupu pro získání odměny. Pokud máte obchod s rybářskými potřebami, určitě se trefíte do oka svému zákazníkovi reklamním otvírákem na pivo. Na těch rybách mu určitě přijde vhod. I u vás zákazník rád přidá k nákupu ještě dvoje háčky, aby se dočkal spolu se svojí objednávkou i dárečku.

4.2.2022

S čím můžete u sáčků na zip počítat

Kdo by neznal zip sáček. Je to jedna z moderních vymožeností, která se již významně rozšířila do povědomí veřejnosti. Sáčky se vyrábí v obrovském rozměrovém rozsahu, jsou velmi levné a dobře dostupné.

Pevnost spoje – polyetylenové sáčky se vyrábí v různých tloušťkách, a jestliže zvolíte na ukládání předmětů jejich vhodný rozměr a sílu materiálu, máte k dispozici spolehlivý obal. S tenčími sáčky vystačíte např. na běžné drobnosti v domácnosti, silnější sáčky či pytle potřebujete pro těžší a objemnější náklad, jako jsou granule pro domácí mazlíčky. Podstatná je ovšem nejen vrstva plastové fólie, ale i uzavírací zip, který musí vydržet namáhání v případě, že budou sáčky skladovány ve více vrstvách na sobě. Naštěstí jsou uzavírací zipy natolik spolehlivé, že se spíše protrhne samotný obal, než že by se oddělil od sebe spoj.

luštěniny v pytlích

Ochrana proti prašnosti – igelitové zip sáčky staví úspěch i na dokonalé neprodyšnosti, která brání průniku prachových částic dovnitř, a stejně tak i sypkých prachových hmot uzavřených v sáčcích směrem ven. Můžete tudíž bez problémů takto skladovat i cement nebo vápno či sádru, aniž byste tím ohrozili okolní prostředí.

hromádka hladké mouky

Zabezpečení před vodou a vlhkostí – díky hermetické nepropustnosti jak obalu, tak i zipu, lze dlouhodobě skladovat uvnitř sáčků i tekutiny, jako jsou šťávy z ovoce a zeleniny, zmrzliny, marinády, nakládané zelí atd. Sáčky jsou výhodné i pro každého, kdo se rozhodne chránit jimi obsah před deštěm či vlhkostí zvenčí. Provádí se to běžně na dovolených v kempech, na turistických a cykloturistických akcích, sáčky dobře znají vodáci a kdokoli další, kdo se pohybuje venku v přírodě a potřebuje zabezpečit cokoli včetně elektroniky. Výjimečné nejsou např. mobilní telefony v zip sáčku na pěší túře v batohu, kdy za deštivého počasí potřebujete mít přehled o navigaci v terénu.

7.11.2021

Potřebujete nutně spolehlivé antigenní testy z nosu? Vyberte si u nás!

Jste firma? A nutně sháníte antigenní testy z nosu, které jsou ve velkém množství zatím nedostupné? Tak zavítejte k nám, my je máme skladem! Jste majitelé firem? A nutně sháníte pro své zaměstnance antigenní testy, které jsou navíc spolehlivé? Vyberte si u nás! Máme velká balení, která máme navíc ještě skladem, takže je můžete mít za chvíli u sebe ve firmě. O antigenní testy z nosu je velký zájem, pro jejich spolehlivost a i snadné použití. Není na tom opravdu nic těžkého, proto se nemusíte vy ani vaši zaměstnanci ničeho obávat.

antigenní testy

Navíc ke všem těmto testům máme i návody, podle kterých se budete moci řídit. Jestliže máte malou firmu, nebo nechcete neustále dokola vytvářet u nás objednávky, poté si můžete vybrat antigenní testy v počtu 100 ks pokud jste malá firma, nebo dokonce i 600 ks, a to se určitě vyplatí. Tyto testy vám ukáží výsledek do 15-20 minut. Stačí jen tedy počkat jak test vyjde. Nejlepší variantou je samozřejmě, když vyjde negativní. Dnešní doba není lehká, pokud se vrátíme o pár let zpátky, tak jsme všichni byli bezstarostní, a mohli jsme kamkoliv cestovat. Navíc máme naše testy skladem u nás v ČR, a proto zajistíme rychlé dodání. Navíc na naše testy máme i certifikát, takže se nemusíte opravdu ničeho bát. Naše ceny jsou velmi dobré, proto neváhejte a objednejte si své testy ještě dnes. Kdo je připravený, tak vyhrává.

antigenní testy

A když budete mít testy navíc tak se určitě nic nestane, protože vždycky se vám mohou přece hodit nemyslíte? V dnešní době musíme všichni držet při sobě, protože doba není opravdu lehká, ale my všichni společně věříme, že to zvládneme, a že za nějakou dobu budeme moci zase v klidu žít. Proto si važme svého zdraví, a buďme společně se svými blízkými co nejvíce, ale zároveň bezpečně. Často si umývejte ruce, dodržujte patřičné rozestupy, ale i to co nám vláda nařídí. Je to jen o tom to vydržet, a společně bojovat. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, tak se na nás nebojte určitě obrátit, a my vám poradíme. Naše antigenní testy z nosu jsou prostě nejlepší.

14.9.2019

Hand made

Většina z nás si pod tímto pojmem představí kostku mýdla z prapodivných ingrediencí, kterou můžeme koupit někde na trhu. V lepším případě si vzpomeneme na hezké náušnice z korálků, které na nás vykoukly minulý týden na sociální síti.
kokosový ořechy a olej
Ale určitě existuje i skupina zainteresovaných lidí, kteří žijí do jisté míry „hand-made život“. Před několika málo lety by to pro mě byla utopická představa. Ovšem čím déle se člověk zajímá o možnosti domácí výroby čehokoliv, co vás jen napadne, tím více vidíte možnou cestu. Nebudu zastírat, že je to cesta nejspíš dost náročná pro začátečníka. Mírně pokročilý se z vás nejspíše stane až po pár měsících, možná i déle. Troufám si říct, že dost lidí skončí na půli cesty, ale i to se počítá.
Co všechno můžete vyrábět doma?
Možností je nepřeberné množství. Od kompletně domácí stravy, přes domácí drogerii a kosmetiku, doma šité oblečení, doma vyrobené boty, tašky, kabelky. Lze i doma vyrobit nábytek, uháčkovat kobereček, záclony.
Nabízí se otázka, kde na to všechno vzít čas? Samozřejmě jako všechno i takový způsob života může být vaše priorita, pak to jde nejspíš samo. Co ovšem dělat, když vaší prioritou je kromě spokojené rodiny váš koníček nebo si doplňujete studium, nebo se musíte kromě práce ještě starat o někoho jiného a času pro sebe máte prostě málo nebo vůbec žádný?
Existují dnes možnosti, jak zařídit, aby se sen stal skutečností.
Můžete se rozhodnout, že to prostě zkusíte sami, což je pro mě jako pro plně zaměstnanou osobu představa práce 7dní v týdnu 24 hodin denně bez spánku a odpočinku. Nebo požádáte členy rodiny o pomoc při uskutečňování vašeho plánu. Možností by jistě byla i vzájemná výpomoc s kamarádkami. Můžete si zaplatit pomocnici do domácnosti.
Další možností je si hand made výrobky koupit. Jednoznačně největší výběr najdete na internetu, kde opravdu dokážete sehnat i nesehnatelné. Ovšem musíte počítat s vyšší cenou.
ručně vyrobená mýdla
Vyplatí se to?
To záleží na úhlu pohledu. Vyplatí se mi doma vařit ze základních potravin, aby moje rodina byla maximálně zdravá nebo abychom ušetřili? Vyplatí se mi vyrábět doma drogerii a kosmetiku, abych co nejméně zatěžovala přírodu, nebo abych věděla, z čeho je vyrobený ten který produkt? Vyplatí se mi ušít si kabát, abych vlastnila originál? Vyplatí se mi výroba bot, abych měla kousky, které mi vydrží déle než 2 sezóny?
Vždy bude záležet na tom, jaké otázky si budete pokládat, jak na ně odpovíte. Pak najdete svoji ideální cestu.