Jak zatraktivnit web

Co by nám mohlo pomoci, aby se na našem webu cítil návštěvník dobře, našel, co potřebuje, a rád se na něj vracel?
 
· První dojem
Klást velký důraz na první dojem se vyplatí také na webu. Pokuste se zajistit, aby stránky zaujaly na první pohled, ať už svým vzhledem, uspořádáním záložek nebo samotným obsahem.
sociální sítě
 
· Fotografie
Pokud lidé vidí to, co čtou, také v obrázkové podobě, respektive na fotografii, lépe si dokážou vybavit to, co hledají. Navíc kvalitní fotografie zvyšuje důvěryhodnost produktu, služby nebo samotného webu. Ale pozor! Pořízená fotografie musí být skutečně kvalitní, v jiném případě by mohl být účinek přesně opačný.
 
· Chytlavý text
Uživatelé internetu mají rádi, když se k nim dostanou ucelené a jasné informace. Když jejich fantazii ještě k tomu podnítíte textem, který v nich evokuje zájem a nadšení o danou věc či problematiku, budete rozhodně úspěšnější.
 
· Přehlednost
Základ. Je naprosto nezbytné, aby se uživatel, jenž přijde na web poprvé, dokázal během pár okamžiků zorientovat a nalézt vše, co potřebuje. Pokud budou vaše stránky snůška různých nepřehledných rubrik, článků a odkazů, může se stát, že to návštěvníka odradí a odejde pryč, neboť jeho trpělivost a čas jsou omezené veličiny.
počítačová síť
 
· Vyladěnost
Dbejte na to, aby na první pohled váš web působil uceleně. Aby bylo každému návštěvníkovi jasné, o čem stránka pojednává, kde co nalezne. Je důležité si dát pozor na barevnou sladěnost. Vyvartujte se kupříkladu křiklavým barvám, rozhodně se nedoporučuje používat světlé písmo na tmavém pozadí.
 
· Odkazy
V multimediální době si již málokdy vystačíte pouze s jednoduchými webovými stránkami. Buďte aktivní také na sociálních sítích, komunikujte přes různé kanály. Pokud na webové stránky přidáte viditelnou ikonku např. facebooku nebo twitteru, a tyto sítě pravidelně spravujete, rozhodně nic nepokazíte. Můžete tam spojit příjemné s užitečným a vzájemně propojit všechna média.