Co pomáhá na erekci

Téma problémů s erekcí je pro většinu mužů tabu. Snad proto, že se jedná o velmi choulostivé a citlivé téma, ovšem neřešení těchto problémů může vést až ke ztrátě plodnosti jedince, a to i přes to, že v mnoha případech si může muž pomoci sám, bez lékařského, odborného dohledu, jelikož ne vždy se jedná o závažný problém. Jak ale tento problém řešit? A jak poznat, zda se jedná o závažnou situaci? Problémy s erekcí má, podle průzkumů, každý třetí muž od čtyřiceti let, tedy na počátku středního věku. Stejně, jako jakýkoliv jiný problém, je i zde nejdůležitější nejdříve najít příčinu, kterou je nutné odstranit, aby daný problém již nevznikal.

poruchy erekce

Mezi ty nejčastější příčiny poruch erekce patří například příliš vysoké množství požitého alkoholu, či jiných drog, případně jejich dlouhodobé užívání. Dále je důležitým faktorem také psychická stránka jednotlivce, která může ovlivnit erekci muže jak krátkodobě, nárazově, či dočasně, tedy například pokud zapůsobí strach, nervozita, nebo případně nízké sebevědomí, tak i dlouhodobě, kdy se jedinec po delší dobu vystavuje stresu, trpí úzkostmi, nebo depresemi. V neposlední řadě svou roli hraje také životospráva, věk, případné nemoci, kterými může jedinec trpět. Nakonec je zde mužský pohlavní hormon – testosteron, který spolu s věkem stále ubývá, což má za následek nejen poruchy erekce, ale také může způsobit neplodnost.

léky

Jak tyto problémy ale řešit? Mnoha jedincům mohou pomoci speciální cviky, dále jsou zde různé vitaminové komplexy, nebo doplňky stravy, a samozřejmě, všem dobře známá, modrá pilulka, tedy medikamenty na lékařský předpis. Ty jsou ovšem nejen nevhodné, ale mnohdy i nebezpečné, a to především pro jedince trpící na kardiovaskulární problémy, cukrovku, nadváhu, nebo obezitu. Tito jedinci by tak měli dát přednost kvalitním přírodním doplňkům, které obsahují různé byliny na erekci, jako je třeba ženšen.