Víte, jak si vybrat tu nejlepší přikrývku? Neměla by vám pod ní být zima, ale nesmíte se ani potit!

Potřebujete novou přikrývku? Možná jste ale narazili na takové množství různých přikrývek, že nevíte, jakou si zvolit. Co vám s výběrem nejvíc pomůže?

Víte, jak si vybrat tu nejlepší přikrývku? Neměla by vám pod ní být zima, ale nesmíte se ani potit!

Stačí zajít do obchodu nebo se podívat na internet a můžete najít nepřeberné množství nejrůznějších přikrývek. Různě se jmenují, různě vypadají, jsou vyrobené z různých materiálů. Jenže, jakou vybrat? Co vlastně byste měli od své přikrývky očekávat a jaká by měla být? Mnohdy nezáleží na tom, zda je tenká nebo tlustá, potřebujete hlavně takovou, pod kterou vám nebude v chladném počasí zima a v létě zase vedro. A jak tedy vybrat skutečně správně?

přikrývka na posteli

Přikrývka do všech ročních období

Přikrývky lze vybírat různě, podle mnohých parametrů. Může vás zajímat cena, mohou pro vás být důležité rozměry, někdo zase vyhledává hypoalergenní přikrývky nebo ty z pravého peří, někdo raději vybírá syntetické materiály. Pak je možnost hledat i podle toho, zda je přikrývka vhodná na léto nebo na zimu. Ano, i podle toho můžete hledat, jenže ne každému se chce vyměňovat každé jaro a pak zase na podzim jednu přikrývku na druhou, nehledě na to, že na to musíte mít i prostory na uskladnění. V dnešní době se tím ale zase tolik trápit nemusíte, protože je skvělou zprávou, že se dnes už běžně vyrábí přikrývky vhodné do každého ročního období. Pod takovými vám nikdy nebude zima a nikdy se nebudete v noci ani potit. A to všechno díky speciálním vláknům, ze kterých se tyto deky a přikrývky vyrábějí.

dítě v posteli

Umělé nebo přírodní?

Důležitou otázkou je i to, z jakých materiálů je vyrobena výplň. Pokud prahnete po peří, není se čemu divit, pohodlní je nade vše, ale pozor na to, že přírodní peří je takovým magnetem na roztoče a například pro lidi s alergiemi je pak peří opravdu nevhodné. Dnešní materiály, i když jsou syntetické, jsou ale velmi pohodlné a nezávadné. Pak ještě můžete volit například bavlnu, která je také přírodním materiálem a velmi oblíbeným. Vyzkoušet pak můžete i bambusové vlákno.

A nezapomeňte, že k dobré přikrývce je třeba vybrat i ideální polštář. Obojí vám zajistí lepší spánek.