V pohodlí domova

2.5.2023·         Kardio zóna
I pokud chcete především posilovat, tak by vám ve vaší domácí tělocvičně neměla chybět kardio zóna. Pokud máte prostor na běžecký pás, gratulujeme, ale takových je menšina. Kardio zónu tak vybavte třeba různými stupínky, na kterých můžete simulovat chůzi do schodů, nebo, máte-li dostatečně vysoký strop, tak švihadlem. Pozor byste si měli dát na podlahu, aby neklouzala, a také aby netrpěla vaše kolena a kotníky. Využít můžete třeba dětské pěnové koberce, které se prodávají v každém hračkářství. Ty kromě tlumení nárazů také odhluční zvuk dopadů, což vaše okolí jistě ocení. Pokud máte málo prostoru, můžete také kardio zónu stimulovat taneční podložkou. Ta je zábavnou formou  zahřátí i spalování.
kontrola s trenérem


·         Posilování

Na každý má doma prostor pro kompletní vzpěračský set. Pokud se nechcete uchylovat pouze k posilování s vahou vlastního těla, vybavte se kettlebelly a malými činkami. Ty sice nevypadají tak efektně jako obří činky, ale jsou naprosto stejně efektivní. Můžete je mít klidně uskladněné v koutě, a k jejich používání nepotřebujete nic kromě protiskluzové podložky. Pokud se navíc potýkáte s omezeným rozpočtem, tak můžete činky nahradit například lahvemi s vodou nebo knihami. A nezapomínejte ani na expandéry nebo tréninkové gumy. Můžete se smát jejich osmdesátkovému duchu, ale tyto věci opravdu fungují.
stroje na posilování


·         Regenerace
Odpočinek je pro tělo stejně důležitý, jako pravidelný trénink. Zkuste proto například jógu nebo meditace. Nepotřebujete k nim nic víc než pevnou podložku, a ideálně ještě přehrávač nebo prostor pro počítač, ze kterého pustíte relaxační hudbu. Pokud máte více prostoru, zvažte investici do sauny. Dnes se dají pořídit i modely o velikosti větší skříně, a o jejich pozitivním vlivu byly popsané stovky stránek. Fungují díky infračervenému světlu, které nenadělá žádný nepořádek.

Chcete bydlet levně? Dnes je to víceméně nemožné

30.6.2022

Je docela logické, že většinová společnost touží po vlastnictví svého vlastního obydlí. Přeci jen mít něco svého znamená alespoň jistotu bydlení, což se o pronájmu rozhodně říci nedá. Problém dnešní dní však spočívá v tom, že koupit si vlastní střechu nad hlavou vyjde našince neskutečně peníze. Co se ceny obytných nemovitostí týče, jsme při přepočtu na čistou mzdu obyvatelstva nejhorší v Evropě. Státy okolo nás, a dokonce i Německo, mají mnohem nižší ceny za bydlení než my.

Cihlový domek

Je tedy jasné, že lidé se snaží sehnat si něco svého, avšak ne tak drahého. Často proto končí v garsonkách, které jsou i tak předražené, ovšem miniaturní. Přitom existují alternativy, které jsou v mnoha ohledech lepší, a to i co se velikosti vnitřních prostor týče. Jednou z takových je třeba i mobileim https://www.lavarohouse.cz/.

Cena je přiměřená

Je sice pravdou, že ty úplně nejnovější mobilní domy také nejsou k dispozici za písničku, avšak nejedná se ani o nic nepřiměřeně drahého. Dají se pořídit i do milionu, což je na dnešní poměry docela slušné. I když jsou obvykle větší než garsonky, pořád se nehodí pro početnější rodiny. Konec konců, velikost je snad jediným záporem jinak dobrého bydlení. Vše ostatní, a to i včetně vnitřního vybavení, respektive tepelné a zvukové izolace, je na více než dobré úrovni. Hodně záleží samozřejmě na zvoleném modelu.

Dárek

Vhodné k rekreaci

Mobilní domy mají tu výhodu, že se dají různě modifikovat. Můžete si z nich udělat prakticky co chcete, stačí být jen trochu šikovný a mít dostatečné množství času. Hodně se proto hlavně dříve vyrobené verze používají k rekreaci. Slouží víceméně jako letní chatky, kde je možné prominout absenci kvalitnějšího https://www.blansko.cz/clanky/2017/05/kvalitnejsiho-zasahoveho-vozidla-se-dockali-i-dobrovolnici-hasici-na-klepacove zateplení. V létě něco takového není víceméně potřeba. Skvělé hlavně je, že tyto modely jsou k dispozici za daleko nižší ceny než nejnovější verze. Kdo tak chce mít chatku a neplatit za ni příliš mnoho, může sáhnout po některé z pojízdných verzí. Určitě chybu neudělá.

Bydlení bez hotovosti

18.10.2019

Jenže znáte to. Kdybyste chtěli ušetřit na vlastní bydlení, museli byste přestat jíst a dělat naprosto všechno tomu podobné, abyste mohli odložit celý plat. A i kdyby to šlo, tak za chvíli, ne více než za padesát, sedmdesát let byste mohli bydlet.
Je tedy třeba zvážit nějaké jiné řešení. To bývá půjčka. Takže zajdete do banky, odkud vás velmi slušně vyhodí, protože jste si vy a ostatní ručitelé nepřineslipotvrzení zaměstnavatele o výši příjmu. Nadáváte, ale jdete do účtárny, kde se pokusí uplatit úřednici, aby vám napsala vyšší příjem, protože při tom vašem by vám nepůjčili ani na kolo. Tedy vy máte dost, ale bance se to zdá málo.
Hrst peněz
Vyzkoušíte jich pět a pak to vzdáte, protože je to všude stejné. Takže vám zbývá poslední naděje, o které jste snad ani nevěděli. Tak nyní se o ní dozvíte. Ta poslední šance je americká hypotéka bez dokládání příjmů. Zní to jako pohádka že?
Ale není to pohádka. Není to ani aprílový žertík. Taková věc opravdu existuje a je možno ji kdykoli vyzkoušet.
Proč americká? Protože u nás tyto hypotéční půjčky většinou natěsno nalepeny k nějakému bydlení. Domku, bytu, vile nebo zámku. U tohoto druhu půjčky je případnému budoucímu věřiteli srdečně jedno, nač tyto peníze využijete. Klidně si za ně můžete jet třeba na dovolenou do nějaké exotické země. Firmu, která vám na to půjčí bude nejvýše zajímat to, zda se míníte vrátit.
Hromada peněz
Doklad o příjmu nedává jen zaměstnanec, ale samozřejmě i podnikatel, nebo malý či střední živnostník. Pro oba případné zájemce o americkou hypotéku bez dokládání příjmů platí naprosto stejné pravidlo. Ani oni tento doklad nepotřebují.
Pokud nevěříte nezbývá vám nežzkusit kontakt z linku výše uvedeného a pak vše uvidíte a zažijete na vlastní kůži. Protože pokud to nevyzkoušíte, tak asi neuvěříte. Přímým kontaktem zjistíte pravý stav věcí.

Aby bazén přečkal zimu

9.1.2019

Když je léto definitivně za námi, neměli bychom na svůj bazén v mžiku zapomenout. Neměli bychom si říci, že teď už ho nepotřebujeme a ať si tedy na té zahradě stojí a trpně čeká, až se nám zase jednoho teplého dne uráčí si na něj vzpomenout.

Neměli bychom od bazénu žádat jeho skvělé služby, kdykoliv se nám to hodí, a pak se na něj zcela vykašlat, jakmile nám momentálně přestane být k užitku.
vlnky na hladině

Protože to si náš bazén nezaslouží. A nezasloužíme si to vlastně ani my. Protože kdybychom se s příchodem chladnějších dní na svůj venkovní bazén vykašlali, mohli bychom zjara vysloveně splakat nad výdělkem. Což se pochopitelně jen tak říká, protože ve skutečnosti by nešlo o žádný výdělek, ale vysloveně o ztrátovou záležitost.

Ony totiž jsou . Platí to pro leckterý obor, péči o bazén nevyjímaje.
dlaždice u bazénu

Má-li nám bazén sloužit déle než jenom jednu jedinou sezónu, je třeba ho po skončení teplé části roku a před nástupem mrazů náležitě zazimovat. Není to nic zase až tak složitého, zvládne to bezpochyby i každý laik, ovšem přesto se nevyplácí takové počiny podceňovat. Protože i malá chyba může mít nepříjemné následky.

Předně bychom měli veškeré vybavení bazénu uschovat na nějaké bezpečné a suché místo, kde během zimy nedozná úhony.

– Dále je třeba upustit část vody a do zbytku přidat přípravek, jenž zabrání tvoření anorganických sloučenin, usazujících se na dně a stěnách. Protože tyto jsou jen těžko odstranitelné a je tak lepší předcházet už jejich samotnému vzniku.
žebřík pod vodou

– Pokud v bazénu zůstává voda i přes zimu, je záhodno do ní umístit i dilatační plováky, které absorbují roztažnost ledu a brání tak tomu, aby zmrzlá voda bazén roztrhala ve chvíli, kdy po zmrznutí zvětší svůj objem.

– Pak je záhodno vše přikrýt plachtou, jež zabrání napadání nečistot do onoho bazénu.

Čímž jsou přípravy na zimu v podstatě u konce. Přípravy, které se zaručeně vyplatí. Protože díky nim bude bazén na další sezónu v náležité formě a ničím nemilým nás nezaskočí. A bude snadné ho opět zprovoznit.

Díky tomu po měsících nezájmu nenalezneme bazén popraskaný, plný špíny a s nefunkčním vybavením, které bude třeba znovu přikoupit. Což by nebylo nic milého.

Nová koupelna – co pořídit

11.12.2018

Pokud momentálně stavíte rodinný dům, či jste ve fázi projektu nebo třeba rekonstruujete vaše stávající bydlení, ať už byt nebo dům, zřejmě před vámi vyvstane otázka, jak si zařídit a vylepšit koupelnu. Pak budete stát před otázkou, zda se budete spíše koupat nebo sprchovat.
Obě varianty mají svá specifika, výhody i nevýhody, které je potřeba si shrnout.Samozřejmě jste limitováni konkrétním prostorem v koupelně, ale pokud máte možnost výběru a ten pak přizpůsobit vašim potřebám, je to samozřejmě lepší.
voda ze sprchy
Ujasněte se výhody a nevýhody obou variant
Jednou a tou nejpodstatnější nevýhodou vany a častého koupání je samozřejmě ekonomická stránka, kdy se časté koupele promítnou do spotřeby vody a nepříznivě tak naruší finanční rozpočet rodiny.
Dalším faktorem, který hovoří ve prospěch sprchování, je vliv na zdravotní stránku, kdy je i časté koupání nevhodné pro naši pokožku, která je tak vysušována, a naopak je tedy vhodnější umývání pod proudem vody, které se dá zkombinovat i s otužováním.
U vany máte ovšem výhody, že pokud jste unaveni po celém dni nebo máte namožené svaly, bolí vás záda, pak není nic lepšího než se naložit do horké lázně s vonným olejem a jen tak si relaxovat a uvolnit se.
Koupání zase ocení malé děti a jejich umývání ve vaně je i pohodlnější, za použití lehátka nebo protiskluzové podložky.
sprcha u okna

Pokud stavíte rodinný dům, pak nejčastěji bývá vhodným řešením skloubit obě tyto varianty a dopřát si obojí. Ideálním řešením pak bývá třeba jedna menší koupelna pouze se sprchovým koutem, případně WC a druhá, větší koupelna, ve které bude obojí, jak sprchový kout, tak i vana.
Důležité je tedy ve finále důkladně zvážit všechna pro a proti a navrhnout tak vhodné (nebo kompromisní řešení), které bude vyhovovat celé rodině a které pro vás také bude výhodnější po finanční stránce.

Pergola i pro Vaši zahradu

22.10.2018

Snad každý člověk chce mít místo, na kterém se bude cítit dobře a příjemně. Pro mnohé je takovým místem zahrada. Není pochyb o tom, že zde si člověk odpočine, zapomene na všechny svoje starosti a výborně se odreaguje, také zde může trávit velké množství času se svými blízkými. Zvláště na jaře či v létě je hodně možností, kdy se dá trávit čas venku, ať už jen tak, nebo třeba při nějakém venkovním posezení s grilováním. I pro to je ale nutné mít dobré podmínky.
hliníková pergola
Místo, kde se budete cítit dobře
Pokud tedy chcete místo, na kterém se budete cítit dobře, tak věřte tomu, že by Vás mohly zaujmout hliníkové pergoly, které jsou praktické, spolehlivé a velice kvalitní. Jedná se přístřešek, který se Vám bude líbit. Vše bude odpovídat Vašim představám a nebudete si muset s ničím dělat těžkou hlavu, stačí si nechat vyrobit takový, který se bude hodit právě Vám. Možností je totiž nespočet, o tom není pochyb.
To nejlepší i pro Vás
Věřte tedy tomu, že díky pergole bude pobyt na zahradě vždy příjemnější, protože budete mít místo, na kterém si budete moct užívat příjemné chvíle se svými blízkými či přáteli, o tom není pochyb. Jedná se o místo, které je jako stvořené pro letní grilování či odpočinek, a proto je jenom na Vás, pro jaké trávení volného času se vlastně rozhodnete, na to se můžete kdykoliv spolehnout.
lucerna v altánu
Dočkáte se výsledků podle svých představ
Pokud tedy toužíte po nějaké kvalitní pergole, tak využijte toho, co tu pro Vás je, a zaručeně se dočkáte výsledků, se kterými budete spokojeni, o tom není pochyb. Je totiž jenom na Vás, jak bude vše vypadat, přístřešek bude vyroben přímo na míru Vašim představám a požadavkům, takže si můžete být jistí tím, že Vás výsledek ohromí a bude se Vám líbit. Jistota je taková, že si přijdete na vé a budete velice spokojeni s tím, co tu pro Vás je, o tom není pochyb.

Vyberte si hypotéku podle svých představ

18.10.2018

Půjčit si nikdy není zrovna jednoduché, navíc pokud si chcete půjčit větší obnos peněz. V takovém případě byste měli počítat s tím, že nic není jen tak, a že budete pečlivě prověřováni. Každý věřitel totiž chce mít jistotu, že se mu jeho peníze doopravdy vrátí, o tom nepochybujte. Jak tedy najít takového věřitele, který Vám půjčí rád a bez komplikací?
To nemusí být tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Banky už rozhodně nejsou jedinou volbou, na kterou se můžete spolehnout. Snad každý ví, jak jsou jejich kontroly přísné a jak velké množství žadatelů bývá odmítnuto.
luxusní rezidence
Půjčka, která se Vám bude líbit
Pokud tedy hledáte půjčku, se kterou budete spokojeni, tak si můžete být jistí tím, že nic není jen tak, a že je nutné si vše řádně promyslet. Padnout do oka by Vám ovšem mohla nebankovní americká hypotéka, která bude zajisté odpovídat všem Vašim představám a požadavkům, na to se můžete kdykoliv spolehnout. Je totiž flexibilní a může toho hodně nabídnout, tak proč toho nevyužít?
Vybírejte bez starostí
Výhodou této půjčky je to, že její získání zaručeně není nějak složité či komplikované, ve skutečnosti je to mnohem jednodušší, než byste si vůbec mohli myslet, o tom nepochybujte. Přeci jenom stačí, když se zaručíte nemovitostí, s ničím jiným už si nemusíte dělat těžkou hlavu. Tak proč něčeho takového nevyužít? Uvidíte, že nebudete muset litovat.
dům na předměstí
Přizpůsobte půjčku svým možnostem
Půjčku můžete přizpůsobit svým možnostem, dokonce se budete moct vyhnout kontrolám, které by Vám byly nepříjemné, o tom nepochybujte. A proto se spolehněte na to, že se Vám takové řešení bude líbit a budete s ním spokojeni, o tom není pochyb.
Snadno a rychle se dočkáte peněz, když budete chtít, můžete se vyhnout kontrolám registrů či příjmů, což je pro mnohé velice důležité. Přijdete si tak na své a nebudete muset ničeho litovat, to je jistota.

Když vás banka odmítla, přijde vám vhod nebankovní hypotéka

16.10.2018

Vyrazili jste do banky pro půjčku, a tam po vás chtěli doložit své příjmy. To jste udělali a s překvapením jste si vyslechli, že jsou nedostatečné proto, aby vám nějakou půjčku mohli dát. Jste překvapení a zdrcení? To je jistě nemilé, ale nemělo by vás to překvapit. V bankách panují velice přísné podmínky ohledně toho, kdo půjčku dostane a kdo nikoli. Banky si zkrátka velice pečlivě vybírají své klienty, kterým půjčku přidělí a sledují jejich bonitu. A jakmile je u nějakého žadatele sebemenší podezření, že by u něj mohly nastat potíže se splácením, tak mu půjčku zkrátka nedají.
americké bankovky
S tím, že vás odmítnou tak můžete na sto procent počítat v případech, kdy máte záznam v registru, máte nízké příjmy anebo třeba když jste buď příliš mladí anebo příliš staří. Zdá se vám to neférové, protože taková kritéria nemáte šanci ovlivnit ve svůj prospěch? Je to tak, ale nic s tím nenaděláte. To jediné, co můžete udělat, pokud na své půjčce trváte, je oslovit nebankovní společnost.

V nebankovní společnosti se nemusíte obávat žádných zbytečných komplikací, zde budou mít pro vaši životní situaci pochopení. To však ani zdaleka neznamená, že by si zde také důkladně neprověřili, jak si na tom z finančního hlediska stojíte. Nicméně i když máte nějaký drobný a nepodstatný záznam v registru anebo třeba nižší příjmy či u podnikatelů nižší daňové přiznání, tak pořád není nic ztraceno.
sevřené mince

Mají zde řešení i pro takové životní situace. Můžete si tady sjednat vstřícnou nebankovní hypotéku bez registru či nebankovní hypotéku bez doložení příjmu https://www.hypoteka-bez-registru.net/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/. Počítejte ovšem s tím, že protože se tak nebankovní společnost pouští do rizika, že možná nebudete schopní své závazky splácet, tak v takovém případě získáte půjčku s vyššími úroky od sedmi procent. Je tedy na místě důkladně zvážit, jak moc takovou půjčku potřebujete a zda se vám opravdu vyplatí.

Díky kalkulačce americké hypotéky si můžete spočítat vše podstatné

5.10.2018

Splňte si i vy své sny s americkou hypotékou! K jejímu získání nepotřebujete nic speciálního, pokud o ni požádáte v nebankovní společnosti, kde vám jistě vyjdou vstříc, ať už je vaše životní situace jakákoli.
americké mince

Potřebujete si půjčit peníze a máte nižší příjmy? Sháníte hotovost, která by vám pomohla vyřešit vaši složitou minulost s finančními závazky? Máte problém se záznamem v registru, kvůli kterému vám nechtějí v bance půjčit žádné peníze? Nic z toho nemusí vadit, pokud si sjednáte americkou hypotéku na tom správném místě.
Nicméně jako vždy, když se rozhodnete využít půjčku, tak i v tomto případě byste si vše potřebné měli dobře spočítat. Měli byste mít naprosto jasno v tom, kolik peněz si chcete půjčit, jak vysoké budou úroky a jaká bude výše splátek, které budete muset splácet. Důležité je jistě také to, jak dlouho tyto peníze budete platit. Nezapomeňte do všeho započítat všechny poplatky, a případné další výdaje. Jestliže sami nemáte úplně jasno v tom, jak vypočítat to důležité a jak zjistit všechny potřebné údaje, tak neváhejte a využijte některou z kalkulaček americké hypotéky, kterých najdete na internetu hned několik. Rozhodně se jedná o velice užitečný nástroj, díky kterému zjistíte vše potřebné.
americké dolarovky
Získání americké hypotéky je opravdu snadné. To hlavní, co k tomu budete potřebovat, je nemovitost, jež se za svou půjčku zaručíte. A skvělé je na tom i to, že si můžete sami vybrat, jakou nemovitost zvolíte. Může to být stejně tak dobře váš rodinný dům jako váš byt či výrobní areál vaší firmy. Vlastně to jediné, na čem záleží, je to, aby hodnota zvolené nemovitosti odpovídala částce, kterou si chcete půjčit, neboť žádat lze maximálně o částku ve výši sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty nemovitosti.
Jestliže však vy sami žádnou vhodnou nemovitost nevlastníte, tak to jde udělat i tak, že se za vás svou nemovitostí zaručí někdo druhý, kdo vám důvěřuje.

Venkovní solární sprcha

4.10.2018

Snad každý z nás miluje plavání a odpočívání v domácím zahradním bazénu. Je sice těžké jej postavit a zprovoznit, ale jakmile to máme hotové, už se můžeme těšit jenom z odpočinku a krásných slunečních dní. Jak jsme si zvykli, k bazénu často potřebujeme spoustu dalšího příslušenství. Dnes si však řekneme o věci, která není tak úplně příslušenstvím, ale je dobré, když ji máte. Sami uvidíte, jaké má přednosti a proč si ji vlastně tak ceníme. Má rozsáhlé možnosti použití a nemusí vám na zahradě stát pouze za jedním účelem https://eshop.techneco.eu/Venkovni-solarni-sprchy-na-zahradu.
šplouchání vody

Vlastnosti a použití

1) Jak vypadá?
Jedná se o venkovní solární sprchu. Ještě jste o tomto vynálezu neslyšeli? V tom případě je načase si jej trochu více představit. Pod pojmem sprcha si jistě představíte klasickou hadici a hlavici, ze které stříká voda, když spustíte kohoutek. To samé platí v našem případě.
bazén u moře
Celá sprcha má jednotvárné tělo, které je připevněné pevně k zemi a k vodovodní přípojce. Měla by stát na rovné ploše a na světlém místě, zejména tam, kde svítí po celý den sluníčko. Ptáte se proč? Protože tělo sprchy se dokáže nahřívat a to až na neuvěřitelných 60°C, takže puštěná voda může být opravdu horká. Také proto zde najdete páčku nebo jakousi rukojeť, kterou si, stejně jako v případě jakéhokoliv jiného běžného produktu, který znáte z domácností a všech koupelen, zvolíte teplejší nebo studenější vodu, podle toho, čím se chcete zrovna osprchovat.
2) Kde se nejčastěji používá?
Dá se použít kdekoliv, kam ji nainstalujete. Existují dokonce přenosné typy, takže je můžete volně umístit kamkoliv. Ovšem nejběžnější použití najdete u bazénů. Zejména před vstupem a po výstupu z chlorované vody bychom se měli očistit. Před vstupem do bazénu to ještě nemá moc lidí zažito, ale je to rozhodně žádoucí, protože pak do bazénu nenosíte tolik nečistot. Běžně je ani nevnímáme, ale i zbytky krémů na naší kůži, tráva z bosých nohou, prach a jakákoliv další špína hodně znečišťuje vodu a proto pak do ní musíme přidávat tolik chemie. Pokud se před vstupem ovlažíte a opláchnete, pak tolik utrácet za chemii do bazénu nebudete. Po výstupu je to samozřejmé. Nemusíte chodit do budovy, abyste se v koupelně osprchovali, ale zvládnete to venku, alespoň ze sebe smyjete přebytečný chlór a můžete se ještě chvíli například slunit, než se půjdete pořádně vydrhnout.