· Kardio zóna
I pokud chcete především posilovat, tak by vám ve vaší domácí tělocvičně neměla chybět kardio zóna. Pokud máte prostor na běžecký pás, gratulujeme, ale takových je menšina. Kardio zónu tak vybavte třeba různými stupínky, na kterých můžete simulovat chůzi do schodů, nebo, máte-li dostatečně vysoký strop, tak švihadlem. Pozor byste si měli dát na podlahu, aby neklouzala, a také aby netrpěla vaše kolena a kotníky. Využít můžete třeba dětské pěnové koberce, které se prodávají v každém hračkářství. Ty kromě tlumení nárazů také odhluční zvuk dopadů, což vaše okolí jistě ocení. Pokud máte málo prostoru, můžete také kardio zónu stimulovat taneční podložkou. Ta je zábavnou formou zahřátí i spalování.
· Posilování
Na každý má doma prostor pro kompletní vzpěračský set. Pokud se nechcete uchylovat pouze k posilování s vahou vlastního těla, vybavte se kettlebelly a malými činkami. Ty sice nevypadají tak efektně jako obří činky, ale jsou naprosto stejně efektivní. Můžete je mít klidně uskladněné v koutě, a k jejich používání nepotřebujete nic kromě protiskluzové podložky. Pokud se navíc potýkáte s omezeným rozpočtem, tak můžete činky nahradit například lahvemi s vodou nebo knihami. A nezapomínejte ani na expandéry nebo tréninkové gumy. Můžete se smát jejich osmdesátkovému duchu, ale tyto věci opravdu fungují.
· Regenerace
Odpočinek je pro tělo stejně důležitý, jako pravidelný trénink. Zkuste proto například jógu nebo meditace. Nepotřebujete k nim nic víc než pevnou podložku, a ideálně ještě přehrávač nebo prostor pro počítač, ze kterého pustíte relaxační hudbu. Pokud máte více prostoru, zvažte investici do sauny. Dnes se dají pořídit i modely o velikosti větší skříně, a o jejich pozitivním vlivu byly popsané stovky stránek. Fungují díky infračervenému světlu, které nenadělá žádný nepořádek.