Aby bazén přečkal zimu


Když je léto definitivně za námi, neměli bychom na svůj bazén v mžiku zapomenout. Neměli bychom si říci, že teď už ho nepotřebujeme a ať si tedy na té zahradě stojí a trpně čeká, až se nám zase jednoho teplého dne uráčí si na něj vzpomenout.


Neměli bychom od bazénu žádat jeho skvělé služby, kdykoliv se nám to hodí, a pak se na něj zcela vykašlat, jakmile nám momentálně přestane být k užitku.
vlnky na hladině


Protože to si náš bazén nezaslouží. A nezasloužíme si to vlastně ani my. Protože kdybychom se s příchodem chladnějších dní na svůj venkovní https://www.conrad.cz/venkovni-osvetleni.c22513 bazén vykašlali, mohli bychom zjara vysloveně splakat nad výdělkem. Což se pochopitelně jen tak říká, protože ve skutečnosti by nešlo o žádný výdělek, ale vysloveně o ztrátovou záležitost.


Ony totiž jsou https://www.abastai.cz/pripravy-ktere-se-vyplati/. Platí to pro leckterý obor, péči o bazén nevyjímaje.
dlaždice u bazénu


Má-li nám bazén sloužit déle než jenom jednu jedinou sezónu, je třeba ho po skončení teplé části roku a před nástupem mrazů náležitě zazimovat. Není to nic zase až tak složitého, zvládne to bezpochyby i každý laik, ovšem přesto se nevyplácí takové počiny podceňovat. Protože i malá chyba může mít nepříjemné následky.


Předně bychom měli veškeré vybavení bazénu uschovat na nějaké bezpečné a suché místo, kde během zimy nedozná úhony.


– Dále je třeba upustit část vody a do zbytku přidat přípravek, jenž zabrání tvoření anorganických sloučenin, usazujících se na dně a stěnách. Protože tyto jsou jen těžko odstranitelné a je tak lepší předcházet už jejich samotnému vzniku.
žebřík pod vodou


– Pokud v bazénu zůstává voda i přes zimu, je záhodno do ní umístit i dilatační plováky, které absorbují roztažnost ledu a brání tak tomu, aby zmrzlá voda bazén roztrhala ve chvíli, kdy po zmrznutí zvětší svůj objem.


– Pak je záhodno vše přikrýt plachtou, jež zabrání napadání nečistot do onoho bazénu.


Čímž jsou přípravy na zimu v podstatě u konce. Přípravy, které se zaručeně vyplatí. Protože díky nim bude bazén na další sezónu v náležité formě a ničím nemilým nás nezaskočí. A bude snadné ho opět zprovoznit.


Díky tomu po měsících nezájmu nenalezneme bazén popraskaný, plný špíny a s nefunkčním vybavením, které bude třeba znovu přikoupit. Což by nebylo nic milého.


Aby bazén přečkal zimu
3.5 (70%)2