Španělsko trochu jinak


Andalusie leží na samém jihu Pyrenejského poloostrova, skoro až na dohled od Maroka. Co je ní tak zajímavého. První věcí je klima. Vždy jste si přáli zažit opravdové španělské horko? Pak je tato oblast přesně pro vás. Suché, větrné zimy a horká léta dávají krajině naprosto neopakovatelný ráz s písčitými pláněmi, minimem vegetace a to všechno korunované sluncem na bezmračné, blankytně modré obloze. Další je jedinečná architektura, ovlivněná prvky z Afriky i historií španělského královského dvora. Masivní palácové komplexy s kruhovými kopulemi, honosné zahrady, ale i nádherné, bohatě zdobené kostely a katedrály. To všechno je Andalusie.
španělské domky
Nejdůležitějším městem oblasti je Sevilla, která je díky své pozici také ideálním výchozím bodem vašich toulek. Přímo v Seville rozhodně nesmíte minout královský palác. Ten v sobě nezapře inspiraci arabskými stavbami: bohatě zdobené zdi, překrásné mozaiky, labyrinty chodeb a zákoutí a především překrásné zahrady. Komplex budov je tak velký, že se zde dá v klidu strávit celý den, a pořád nebudete mít pocit, že jste viděli všechno.
španělská fontána
Navíc se zde pravidelně konají výstavy, které obohatí vaši již tak zážitky nabitou návštěvu. Navíc, celý palác je postavený tak, aby své obyvatele chránil před horkým španělským sluncem, takže i v době největšího žáru je zde příjemný chlad. Zchladit se můžete i v přilehlé katedrále. Ta svou velikostí snese srovnání se svou madridskou sestrou, a kromě bohaté výzdoby můžete obdivovat i hrob největšího španělského mořeplavce, Kryštofa Kolumba. A pokud vás Sevilla už unudí, odjeďte na nedaleký Gibraltar, nebo navštivte slavnou pevnost Alhambra.

španělské město

Co dalšího byste v Andalusii měli vidět a dělat? Tato oblast je domovem slavných andaluských koní. Tato nádherná zvířata byla vyšlechtěna k tomu, aby své jezdce nesla neúnavně dalekými pláněmi, a kromě krásy tak vynikají i odolností a vytrvalostí. Rozhodně tak nezapomeňte navštívit jeden z místních hřebčínů. A až vám vyhládne, neopomeňte zdejší kuchyni. Marocké vlivy, jako jsou kus-kus nebo jehněčí maso na tisíc způsobů, se zde potkávají se španělským kuchařským umem. Ochutnejte některé z jejich hlavních jídel nebo se posilněte některými z tapas, relaxujte a užívejte si života, tak, jak to umí jenom místní.