Plánování rodinné dovolené

Nervozita, radost, stres, nadšení, všechny tyhle pocity se honí hlavou snad každému z nás, při výběru rodinné dovolené. Ono totiž není úplně nejjednodušší vybrat místo a čas, který vyhovuje všem. Malé děti jsou samozřejmě nadšené z dovolené, kde budou mít možnost se pořádně vyřádit, hrát si od rána do večera, starší zase chtějí místo, kde si mohou užívat život dospívajících a dospělí, jak už to tak bývá, si chtějí odpočinout, ale zároveň také vidět nějaké nové místo a užít si trochu zábavy. Jenže jak tohle všechno dát dohromady a dát do kupy ideální dovolenou pro všechny?

okraj ostrova

Odpověď vás nejspíš moc nepotěš, ale pravděpodobně je to nemožné. Vždycky se objeví někdo, komu se konečný plán na rodinné cestování líbit nebude. Jedinou možností je vyjet alespoň na měsíční dovolenou, kdy každý týden budete věnovat vysněné lokaci jinému členu rodiny. Jenže nebude to ještě horší? Každý týden si jeden bude užívat a ostatní zase tiše trpět?

Pokuste se udělat nejlepší kompromis, co můžete. Udělat velkou rodinnou poradu není vůbec špatný nápad. Posaďte se všichni a pokuste e od všech získat informace, jak si dovolenou představují a co by se jim líbilo nejvíce. Rozhodně to nebude snadné, pohodnout se a vyřešit vše tak, by se všichni nepohádali ještě před nějakým konečným plánem.
velký řetízák

Hlavní je zůstat v klidu a mít chladnou hlavu. Jakmile se pustíte do rozbrojů s ostatními členy domácnosti i vy, nejspíše to nikam nepovede. Ideální je nejprve vše probrat s partnerem, či partnerkou a dohodnout se s ním/ní na nějakém plánu, který poté představíte mladším členům a budete řešit nejlepší možnosti s nimi.

Je zřejmé, že budete muset počítat s tím, že děti budou mít nápady jako zábavní parky a podobné. Je jen na vás, zda jim to chcete umožnit, nebo jste ochotni najít pro ně jiný způsob zábavy. Hlavní je podat jim Váš nápad jako naprosto fascinující, aby se pro něj nadchli alespoň tak, jako vy sami.

Se staršími potomky to může být náročnější a možná není úplně špatný nápad zvážit možnost, kde vy budete relaxovat, zatímco dospívající necháte bez dozoru, aby si mohli dělat, co chtějí a jen jim dát čas, kdy se musí vrátit zpátky. Ušetří vám to rozbroje, ale asi trochu poškádlí nervy, protože nejspíš nebudete vždy vědět, kde jsou a co dělají.

Jak už vám nespíše vyplynulo na mysl, přizpůsobit se někomu, abyste byli všichni 100% šťastní, není úplně možné. Můžete udělat plno kompromisů, jenže jak už to bývá, vždy budete muset něco obětovat. Proto není na škodu, se každým novým plánováním společného cestování s rodinou, připravit na to, že to nebude jednoduché a nikdy nezapomínat že cílem je si odpočinout a proto se vše snažte brát s nadhledem a klidem.