Psaní bez pravopisu

Napsat knihu může dnes i člověk, který zná základy pravopisu? Dříve museli spisovatelé studovat vysoké školy, museli být přijatelní tehdejším režimům, jejich knihy musely projít přísnými cenzurami a až tehdy byla jejich díla publikována. Dnes můžeme v knihkupectví nelézt knihy od lidí, kteří ještě nemají ani maturitu, rozhodně neaspirují na cenu Magnesia Litera a i přes to jim byla kniha vydána.

notebook a káva.jpg 
Úroveň šla dolu.Stačí být trochu známý na některé ze sociálních sítí a už máte o fanoušky postaráno. Fanoušci většinou nemají ani důvod být fanoušky, protože dotyčný nic zvláštního nedokázala. A aby ukojil nadšení svých obdivovatelů, napíše knihu o tom, jak se dostal ke svým sto tisícům sledujících. Kniha většinou žádné rady do života nenese, pouze popisuje štěstí, které daný člověk při vkládání příspěvků na svůj profil měl.
knihy na pláži.jpg

Někteří se vrhají i do poezie

Mezi mladými je stále více známá dívka, která se na Twitteru proslavila svými velice sociofobními názory a staví se do role extrémní introvertky. Založila si na svých názorech ohromný business a rozhodla se, že napíše knihu, která bude obsahovat několik desítek jejích krátkých básniček. Rozhodně se tedy nejedná o literární skvost. Kniha dělí lidi na dva tábory. Jedni její knihu uznávají a líbí se jim, druzí ji odmítají a nazývají ji fraškou.

Business dnešní doby?

Ano. Bloggerky vydávají kuchařky, YouTubeři autobiografické knihy, lidé z Twitteru píší brožury s poezií. Do opozice se jim pak staví profesionálové, kteří literaturu vystudovali a kterým jsou tito mladí influenceři konkurencí. Konkurencí, která je poměrně silná, jelikož jejich hlavním polem působnosti jsou oblíbené sociální sítě, kde ,,seženou” velké množství čtenářů.
Jaký názor máte Vy? Myslíte si, že psát může kdokoliv, nebo je lepší podpořit koupí knihy někoho, kdo literaturu vystudoval?