18.7.2022

Psaní bez pravopisu

Napsat knihu může dnes i člověk, který zná základy pravopisu? Dříve museli spisovatelé studovat vysoké školy, museli být přijatelní tehdejším režimům, jejich knihy musely projít přísnými cenzurami a až tehdy byla jejich díla publikována. Dnes můžeme v knihkupectví nelézt knihy od lidí, kteří ještě nemají ani maturitu, rozhodně neaspirují na cenu Magnesia Litera a i přes to jim byla kniha vydána.

notebook a káva.jpg 
Úroveň šla dolu.Stačí být trochu známý na některé ze sociálních sítí a už máte o fanoušky postaráno. Fanoušci většinou nemají ani důvod být fanoušky, protože dotyčný nic zvláštního nedokázala. A aby ukojil nadšení svých obdivovatelů, napíše knihu o tom, jak se dostal ke svým sto tisícům sledujících. Kniha většinou žádné rady do života nenese, pouze popisuje štěstí, které daný člověk při vkládání příspěvků na svůj profil měl.
knihy na pláži.jpg

Někteří se vrhají i do poezie

Mezi mladými je stále více známá dívka, která se na Twitteru proslavila svými velice sociofobními názory a staví se do role extrémní introvertky. Založila si na svých názorech ohromný business a rozhodla se, že napíše knihu, která bude obsahovat několik desítek jejích krátkých básniček. Rozhodně se tedy nejedná o literární skvost. Kniha dělí lidi na dva tábory. Jedni její knihu uznávají a líbí se jim, druzí ji odmítají a nazývají ji fraškou.

Business dnešní doby?

Ano. Bloggerky vydávají kuchařky, YouTubeři autobiografické knihy, lidé z Twitteru píší brožury s poezií. Do opozice se jim pak staví profesionálové, kteří literaturu vystudovali a kterým jsou tito mladí influenceři konkurencí. Konkurencí, která je poměrně silná, jelikož jejich hlavním polem působnosti jsou oblíbené sociální sítě, kde ,,seženou” velké množství čtenářů.
Jaký názor máte Vy? Myslíte si, že psát může kdokoliv, nebo je lepší podpořit koupí knihy někoho, kdo literaturu vystudoval?

18.7.2022

Do Rakouska na nákup? Proč ne!


V roce 2017 provedla studii společnost GfK, která se zaměřila na nakupování Čechů u našich sousedů. Za nákupy za hranicemi míří Češi nejraději do Rakouska. Podle průzkumových dotazníků nakupuje za našimi hranicemi, tedy v Německu, v Polsku, v Rakousku nebo na Slovensku dokonce 15% Čechů. A z těchto patnácti procent nakupuje 15% lidí v Rakousku. Lidé, kteří jezdí do Rakouska nakupovat, tam podniknou v průměru šest jízd za rok.
jezero Bergsee

A co Češi za hranicemi nakupují?

Možná to bude znít velmi zvláštně, ale především čokolády, bonboniéry, bonbóny, alkohol (lihoviny) a mléčné výrobky, hlavně vynikající sýry. V příhraničních oblastech Čechy motivuje nakupovat v první řadě nesrovnatelně lepší kvalita veškerého zboží. Rozhodující bývá i výhodnější cena zboží, což způsobilo posílení koruny díky zrušení měnové regulace Českou národní bankou. Dnes si zkrátka koupíte za hranicemi více zboží, nebo zboží za nižší cenu, než tomu bylo před několika lety.
To se netýká ovšem pouze potravin, ale i textilních výrobků, tedy oblečení, ložních souprav, ale třeba i pracích prostředků. Češi se nebojí využívat i ne zrovna standardních služeb, jedním z příkladů může být rakouské letiště v Linzi a běžné nakupování rakouských dálničních známek.
drsný roh

Byznys s názvem SKI

Velkým byznysem jsou v zimním období lyžařské svahy. Češi si často stěžují na nepřívětivé poměry v našich lyžařských areálech a raději zamíří někam, kde si dobře zalyžují, kde jsou i zajímavé výhledy do krajiny, a tím pádem i poutavější zážitek z pobytu na sjezdovce. V Horním Rakousku patří k nejoblíbenějším Wurzelalm, Dachstein a Hinterstoder, na rakouské straně Šumavy Hochficht. Mimochodem, v Hochfichtu lyžuje tolik Čechů, že tvoří celou jednu třetinu celkové návštěvnosti skiareálu. Rakouský lyžařský svaz se vyjádřil v tom smyslu, že meziroční nárůst české klientely tvoří v Rakousku celá 4 procenta, což není zanedbatelné číslo. (Ovšem stále nejpočetnější klientela v Rakousku v ubytovacích zařízeních pochází překvapivě z Ruska).

Nebojte se využít stěhováka

9.7.2022

Jsou lidé, kteří by velmi ocenili pomoc při stěhování, jenže se bojí oslovit stěhováka, který by byl ochoten jim pomoci. Rozhodně se nebojte někoho takového oslovit, protože společnosti, které nabízejí pomoc při stěhování, nevznikly jen tak. Nebojte se takovou společnost oslovit, pokud by se vám pomoc hodila a nemáte nikoho, kdo by vám pomohl natolik, abyste se nemuseli se stěhováním trápit sami.

Stěhovák je člověk, který vám pomůže tak, že budete přestěhovaní ještě ten den. Stačí, když danému člověku řeknete, co je potřeba odnést do auta a jak moc opatrný má na dané věci být. Pokud s sebou stěhujete něco, co je křehké, je vhodné o tom danému člověku říct, aby byl například na danou krabici opatrný a aby jí dal případně někde, kde nedojde k tomu, že by upadla nebo se nějakým jiným způsobem poškodila.

dřevěná bedna

Je jasné, že pokud dojde k poškození něčeho, co je pro daného člověka velice cenné, bude ve výsledku velmi naštvaný a je možné, že právě díky tomu udělí dané stěhovací společnosti špatné hodnocení. http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/hodnoceni-velkych-vyzkumnych-infrastruktur-2017 Už jen z toho důvodu se musí daní stěhováci snažit, aby nedošlo k tomu, že by došlo k poškození stěhovaných věcí a firma tak nedostala negativní recenzi, o kterou rozhodně nestojí.

Právě recenze jsou to, co mnohdy lid přesvědčí o tom, aby do dané firmě zavolali a aby se našel někdo, kdo jim přijede se stěhováním pomoct. Pokud bude mít firma negativní recenze, je možné, že s nimi nebude chtít nikdo spolupracovat a to pro danou firmu rozhodně není dobré.

věcí v bedně

Mnozí stěhováci jsou opatrní, i když nevědí, co je v daných bednách, což je rozhodně dobře. Kdykoliv se ale může stát, že i přesto, že bedny byly opatrně naloženy do auta, při převozu mohlo dojít k tomu, že se věci poškodily. Něco takového se poté jen velmi těžko dokazuje, že skutečně k něčemu takovému došlo při převozu. Je tedy důležité, aby byl stěhovák neustále velice opatrný a to tedy i při převozu.

30.6.2022

Stahování videa ze sociálních sítí nemusí být jen zábavou

Hledáte inspiraci pro tvořivou činnost

Internet je doslova informační kanál, jehož kvalitu určují lidé svými příspěvky. V podstatě by se dalo říci, že je to pouze technický prostředek, který bychom mohli přirovnat k malířské paletě a bílému plátnu. Na počátku byly jen barvy, štětec a plátno, a teprve pak musel přijít malíř, aby je využil mistrovským způsobem.

kanál YouTube

Internet je ovšem plný informací různých kvalit, a tak nelze o všem tvrdit, že je to perfektní. Právě proto tu také musíme trpělivě hledat, pokud chceme něco dokázat a potřebujeme pro svou tvorbu jistou inspiraci. K čemukoli. Například recepty pro vaření, inspirativní fotky a videa pro švadleny, nápady pro domácí kutily, pro zahradníky, instalatéry, obkladače a další profese a zájmy.

Velkou výhrou je také možnost všechny nalezené informace z Internetu stáhnout a ukládat na lokální počítač. Velmi dobrým zdrojem informací jsou i sociální sítě a právě odtud je stahování videí problém. Přímou cestou to možné není, a tak je nutné mít k dispozici software, stahovač videa. Mít informace uložené přímo u sebe je výhodné zejména tehdy, potřebujeme-li si zdroj přehrát později v offline režimu, např. tam, kde nejsme připojeni k Internetu.

stahování filmů z YouTube

Potřebujete s něčím poradit

Inspirativní činnost není však jediným důvodem, proč stahovat videa z YouTube a jiných zdrojů pomocí YouTube downloaderu mp4 https://www.stahujvidea.cz/youtube-video-downloader, jsou tu totiž k dispozici i materiály, které pomáhají s různými návody. Jsou to případy, kdy hledáme návod pro montáž nábytku, výměnu oleje v autě, práci na šicím stroji, pokládku koberce či plovoucí podlahy, pěstování pokojových rostlin, malování a tapetování bytu a mnoho dalších činností.

Návody mohou být uváděny v rodném jazyce, ale i v jiných jazycích, mohou být koncipovány i beze slov, pouze v obrazové ukázce, a vždy záleží na tom, jak šikovný je ten (nebo ta), kdo videa natáčí a publikuje. Ta nejlépe vytvořená videa pak mohou pomáhat stovkám či tisícům lidí na celém světě, a tehdy také získává Internet své opodstatnění a smysl.

16.2.2022

Co řeší zubní chirurgie v Praze

Návštěva zubního lékaře je obvykle ne zrovna příjemným zážitkem a většina z vás se jistě těší, až bude mít nepříjemný zákrok rychle za sebou, ovšem jsou jisté situace, kdy dojde k vyhrocenému problému a praktický stomatolog si s ním neporadí a pošle vás na specializované pracoviště zubní chirurgie.

zubní chirurgie

Úrazové stavyzubní chirurgie v Praze velmi často řeší úrazy ústní dutiny. Ty se mohou přihodit každému z vás, například v důsledku autonehody, kdy narazíte obličejem na volant, na palubní desku, mohou to být i případy nehod autobusů, kde lidé nejsou připoutáni a kde je mnoho potenciálních možností se zranit. Úrazy obličejové části lebky se mohou přihodit i na stavbách, při sportu a konečně výjimkou nejsou ani různé kriminální delikty či rvačky. Je velmi pravděpodobné, že v takovém případě vás váš dentista přesměruje na specializované pracoviště stomatologické chirurgie, kde je k dispozici speciální vybavení, a kde se také řeší ne zrovna standardní zákroky.

stomatologická ordinace

Nádory a cysty – zubní lékaři se setkávají i s těmito případy, tehdy opět nestačí běžné vybavení zubní ordinace a musí nastoupit specialista. Léčba pak vyžaduje informovanost pacienta a vyžádá si dlouhé časové období.

Zahnuté zubní kořeny – zákrok, který vyžaduje extrakci zubu či podobné ošetření tkáně, kde se vyskytují neobvykle zahnuté zubní kořeny, je obtížné i riskantní provádět v běžné zubní ordinaci. Opět vás, obvykle po potvrzení rentgenologického vyšetření, odešle váš zubař na stomatologickou chirurgii.

Neprořezané zuby – tomuto jevu se říká retence zubů, z nějakého důvodu se zuby neprořezaly skrze měkkou tkáň, např. kvůli velmi tuhé kosti, nebo okolními zuby, které jeho růstu brání. Toto bývají velmi komplikované situace, zvláště pak u tzv. zubů moudrosti, a zkušený stomatolog vám opět doporučí pracoviště chirurgie s potřebným vybavením.

16.1.2022

Jemné dekorace

Milujete vánoce, stromeček s jeho křehkými vánočními ozdobami? Koule, ptáčci, rampouchy a jemné korálkové dekorace různých tvarů. Jsou tak něžné a navozují nám krásné vzpomínky na šťastné chvíle pod stromečkem, které jste určitě nejintenzivněji prožívali v dětském věku. Firma Silvintech vyrábí přesně takové dekorační ozdoby, tedy hlavně vánoční ozdoby, ale i jiné neméně krásné dekorace a okrasné předměty. Tyto jejich vánoční hvězdičky i andílci z korálků jsou výsledkem jemné ruční práce, která je provedena v nejlepší kvalitě, protože Jana Háteová dbá na každého zákazníka a každý výrobek, který si zákazník zakoupí, musí být prostě dokonalý. Jak andělíčci, tak hvězdy jsou jako z vánočního stromečku vaší babičky, kdy tyto ozdoby tvořili zruční čeští skláři.

korálky

Jsou jemné a něžné, dají se pochopitelně použít na vánoční stromek, ale můžete jimi dozdobit i větvičky barborek ve váze, se kterými se těšíte na samotný příchod Vánoc, nebo zavěsit na ozdobnou jedlovou větev, kde budou krásně korespondovat s jejím svěže zeleným jehličím. Prostě mistrná kvalita výrobků nadchne každého a nikdo nebude své objednávky litovat.

hvězda

Jednotlivými ozdobami je úžasné také přizdobit vánoční dárek samotný. Bude to taková třešinka na dortu. Každý obdarovaný si tuto křehkou ozdůbku uschová na památku. Prostě ruční práce jsou dnes ceněné, zvláště klasické a tradiční české výrobky mají odbyt i ve světě, nikde jinde nenajdete obdobně pečlivě a s láskou vyráběné ozdoby jako u nás. Pokud máte šikovné ruce, můžete paní Háteové pomoci, stále shání další spolupracovníky, protože o její výrobky je skutečně enormní zájem. Pochopitelně hlavně před Vánoci je objednávek největší množství, takže je nutné tento velký objem dekorací navyrábět průběžně přes celý rok, aby v čase předvánočním bylo možné pokrýt všechny objednávky.

8.1.2022

Skvělá reklama pro Vaši firmu

Reklamní agentura Plzeň názvem Imperial Media je společnost profesionálních lidí, kteří se věnují především reklamě internetovým médiím. Zajišťujeme komplexní služby v následujících oblastech:

Grafické studio

V našem grafickém studiu Vám vytvoříme velmi vkusné a originální logo, které bude nezaměnitelné a snadno zapamatovatelné. A přesně tyto vlastnosti má správné logo mít a zvýší atraktivitu Vaší značky. Zpracujeme Vám také grafický manuál pro zaměstnance i dodavatele. Zajistíme Vám také reprezentativní představení společnosti a produktů, a to díky originálnímu grafickému designu materiálů.

Fotoaparát

Webové studio

Webové studio, jak už název napovídá, se věnuje tvorbě webových stránek a e-shopů. Na webových stránkách Vám zajistíme nejen technickou podporu a originalitu, ale také možnost rychle měnit obsah webové prezentace. To samé Vám můžeme nabídnout i u tvorby e-shopů. Navíc se poté můžete chlubit skvělou dohledatelností na internetu. A to je vlastnost, kterou potřebuje každý e-shop.

Graf

Online marketing

Nabízíme Vám správu PPC kampaní. Nejen, že budete platit pouze za každého reálně přivedeného zákazníka, ale také dosahujeme okamžité účinnosti, skvělé měřitelnosti kampaně a máme výborné zacílení na konkrétní cílovou skupinu. V dnešní době jsou v podnikání skvělým pomocníkem také sociální síti. Bez nich v podstatě žádná firmy nefunguje. A proto Vám nabízíme také správu sociálních sítí. Na sociálních sítím zlepšujeme pozitivní obraz Vaší firmy, zajišťujeme komunikaci se zákazníkem a opět se zaměřujeme na cílovou skupinu.

Foto a Video studio

Jak jsme se již zmiňovali, potrpíme si na originalitu. Proto také vlastníme naše soukromé foto studio. Zde se postaráme nejen o firemní, ale také o produktové fotografie. Tím zvýšíme zájem Vašich zákazníků. Nabízíme také podklady pro Vaše prezentace. Zaměřujeme se také na velmi oblíbené firemní spoty, které můžete využít při mnoha příležitostech.

26.11.2021

Léky pomáhají zdraví

Problémy se dají řešit

Své zdraví rozhodně nesmírně podceňovat, protože je jenom jedno a druhé už nám nikdo nedá, s čímž nic nenaděláme. Jako první je zapotřebí dodržovat pravidelné prohlídky. Mezi tu klasickou patří kontrola od obvodního lékaře. Dost lidí na ní nechodí, což je rozhodně špatně, protože může odhalit různé zdravotní problémy, které je rozhodně mnohem lepší řešit hned, než se nám objeví závažnější problémy. Doktoři tu pro nás však také jsou také, když se nám objeví nějaké problémy.

žluté kapsle

Samozřejmě s obyčejnou rýmou nemusíme hned někam chodit, ale když se jedná o něco závažnějšího, tak bychom to neměli zbytečně podceňovat. Naše lékařství se rozhodně řadí mezi ty velmi pokročilé, takže specialistům můžete věřit. V nemocnicích jsou profesionální stoje, které velmi pomáhají při diagnóze, aby lékaři mohli snadněji a s větší přesností určit, co nám je, nebo jenom potvrdit, že daná část těla je v pořádku.

Zázračné pilulky

I takto se dají nazývat všemožné léky a pilulky, které pomáhají lidem ke zlepšení zdraví. Není to však tak, že nějaká firma si namíchá určitě látky o nějakém poměru a ty jdou do oběhu, protože celý postup je o dost náročnější. Na trh totiž můžou jít léky, které projdou dost náročným testovacím a schvalovacím procesem, aby byla ověřena jejich účinnost a že jsou bezpečné.

plata léků

Lékárny, nemocnice a tak dále musí mít léčiv dostatek, takže se můžou domluvit s distribucí léčiv, aby jim dodala potřebné množství určitých léků. Tato společnost se na léčiva totiž zaměřuje a má jich šířkou nabídku, o čemž se můžete sami přesvědčit. Tomuto oboru skutečně rozumí, takže si můžete být jisti, že Vaše objednávka bude v dobrých rukou. Samozřejmostí je pro ně správné skladování a přeprava. Léčivé přípravky mají proto stále předepsané účinky, což je u léků velmi důležité. Firma má hezký web, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací.

26.10.2018

Již žádné problémy s vodovodem

Doma jej má v našich končinách naprosto každý, a přesto jsou s ním někdy problémy. Dalo by se říct, že s vodovody v dnešní době není žádný problém, ale opak je pravdou. Snad v každé domácnosti se čas od času vyskytne nějaký problém v podobě kapajícího kohoutku nebo závažnějších poruch, jako je únik vody nebo prasklé vodovodní potrubí. Ať už se vás týkají jakékoliv potíže, měli byste vždy vědět, jak je vyřešit. V případě řadě je dobré znát kvalitního instalatéra v Praze, který vám vždy pomůže.

instalatér

Nemějte obavy z vysokých částek

Někdy se lidé zdráhají využít odborné služby i kvůli tomu, že je považují za drahé. Když si však člověk chce opravit sám, je nutné počítat s tím, že to zabere poměrně mnoho času. Proto je dobré vědět, kde najdete pomoc, která vás nebude stát ani žádný čas, ani peníze, které byste do tohoto řešení museli vložit.
Před využitím odborníka tohoto druhu si však uvědomte, co vlastně budete požadovat. Čím více totiž instalatéra dovedete k cíli a konečnému řešení, tím spíše bude všechno hotové a tím méně budete platit peněz. V základu je však možné říci, že specialisté jsou schopni řešit následující požadavky:

  • Kapající kohoutky nebo rovnou úniky vody
  • Zapojení nových elektrospotřebičů
  • Realizace vodovodních rozvodů
  • Napojení na inženýrské sítě
  • Měření spotřeby vody

opravář
Není to však jenom o vodě a energii z ní. Instalatér se mnohdy zabývá i dalšími energiemi, jako je plyn či teplo. Tak či tak, pro spokojené využití služeb tohoto druhu je znát své požadavky a před započetím samotného řešení se vždy seznámit s tím, jak bude odborník postupovat. Právě na základě toho můžete očekávat, že vámi vyřčené požadavky budou splněny na sto procent a vy se tak nebudete muset trápit hledáním někoho jiného, kdo by se mohl o vaše trable postarat. A věřte, že odborným řešením, které bude správně vedené, se dá ušetřit opravdu mnoho peněz.

16.10.2018

Bez internetu by to nešlo


Jestli chcete mít k dispozici vše, co by Vás mohlo zajímat, tak je tu pro Vás internet. Díky němu můžeme snadno sledovat aktuální dění, poslouchat hudbu či si užívat chvíle strávené sledováním filmů. Je to tedy velice jednoduché, na to se můžete spolehnout.

počítač

Když chce člověk využívat výhod bez nějakých problémů či starostí, je dobré si uvědomit, že je nutné mít k dispozici takové připojení, které bude rychlé, stabilní a naprosto bezproblémové. Díky tomu budete moct navštěvovat různé stránky a dělat to, co Vás doopravdy baví, aniž byste museli čekat, než se vše načte, popřípadě snášet neustálé zasekávání videí. Tomu je mnohem lepší se vyhnout.
Najít v rámci našeho hlavního města kvalitní připojení nemusí být vůbec složité, internet praha 4 je tu pro každého, kdo by o to mohl mít zájem, na to se spolehněte. Je tedy jenom na Vás, pro co se rozhodnete a jaké budou Vaše představy, na to se můžete spolehnout.

laptop

Nabídka je pestrá a můžete si vybírat z různých balíčků, takže zajisté objevíte takový, který bude pro Vaši domácnost tou správnou volbou, tak proč něčeho takového nevyužít ve svůj prospěch? I Vy tak budete mít k dispozici připojení, díky kterému budete mít rychle a bez starostí po ruce vše, co by Vás mohlo zajímat. Budete vědět, co se zrovna děje u nás i ve světě, budete si moct užívat poslechu hudby či sledování filmů, to všechno záleží jenom na Vás, tak proč toho nevyužít?
Díky internetu jsou naše životy v mnohém jednodušší, proto využijte výhod této služby a dopřejte si skutečně to nejlepší, litovat rozhodně nebudete, o tom není pochyb. Uvidíte, že budete nadmíru spokojeni. A když by Vás cokoliv zajímalo, tak si buďte jistí tím, že se můžete kdykoliv a na cokoliv zeptat, takže se vždy dozvíte informace, které byste mohli chtít vědět. To je přeci jenom něco, co mnozí nadmíru ocení, o tom není pochyb.