15 věcí z roku 2008, které rozhodně nechceme zpátky


1.      Sametové tepláky. Nejoblíbenější byla značka Juicy Couture, ale i neznačkové udělaly parádu. Hlavně musely být v jásavých barvách a mít nízký sed.
2.      Umělé opálení. Někteří jedinci ho praktikují i dnes, ale rok 2008 byl skutečně vrcholem umělého opalování. A pokud jsme neměli na solárium, tak to zachraňoval samoopalovací krém. Se třpytkami.
modré líčení
3.      Vytrhané obočí. Hodně vytrhané obočí, kvůli kterému jsme permanentně vypadaly jako vykulené sovy. Ale co, bylo to moderní.
4.      „Nahý makeup“. Který byl všechno jenom ne nahý. Na skutečnou tělovou rtěnku jsme neměly, tak jsme si rty prostě natřely primerem, a bylo.
5.      Tuna řasenky. Slepila nám řasy do muších nožek, a spolu s nahým makeupem a vytrhaným obočím z nás dělala příbuzné mimozemšťanů.
6.      Barvené oční stíny. Modrá, růžová, fialová. A nemluvíme o pečlivě nanesených uměleckých dílech, ale o celých víčkách natřených jedním odstínem. Některé fialové vypadaly, jako bychom dostaly pořádný direkt do oka.
7.      Tuna očních linek. Doporučené párování: bezprsté rukavice, pruhované tričko, vázanka, černé, úzké džíny a poslední CD Green Day. A šachovnicový vzor na všem.
8.      Šaty přes džíny. Ani na Taylor to nevypadalo dobře.
9.      Velmi úzké šály. Nehřály a vypadaly jsme spíše, jako bychom se chtěly oběsit. Ale nosily jsme je pořád.
oční stíny
10.  Miniaturní bolerka. Opět, nehřála, nic nezakrývala, ale milovaly jsme je.
11.  Vestičky. „Punková“ alternativa bolerek. 2008 byl očividně rok, kdy jsme se rozhodly nosit části obleku s naprosto čímkoli.
12.  Barevné proužky ve vlasech. A nemluvíme tady o nějakých jemných melírech, ale o naši snahu vypadat jako bychom si hrály na zebru nebo na tygra.
13.  Ofina. Nic jsme přes ní neviděly, ale my jsme přece ani nechtěly vidět na všechno zlo světa, kterému nikdo kromě nás nerozuměl.
14.  Narovnané vlasy.  Rovnaly jsme si vlasy do bodu, že je vlastně překvapivé, že ještě nějaké máme.