Materiály, které v zimě zahřejí

Zima je neúprosné období, kdy na každého člověka dopadne pocit chladu a vyhledává nejen možnost schovat se před ní, ale i kvalitní a teplé oblečení. Jaké materiály tedy patří mezi ty, které by vám rozhodně neměly chybět v šatníku?

▪        VLNA

Vlněné oblečení zahřeje každý kousek vašeho těla a udrží ho delší dobu v teple. Je odolné vůči mrazu a postará se o to, abyste se nemuseli příliš vrstvit.
Je navíc pořád velmi módní a vyhledávaná v období, kdy podzim vystřídá zimu. Na trhu můžete dostat řadu nezbytných druhů oblečení, jakými jsou ponožky, čepice, šály, rukavice, ale i tolik oblíbené a nejčastěji nošené svetry, které jsou pro zimu typické.
selfie snowboardisty

▪        SOFTSHELL

Materiál, jakým je softshell je vynikajícím výběrem při hledání dokonalé bundy, která udrží teplo a neprofoukne. I když se může zpočátku zdát jako velmi tenký a nekvalitní, díky šikovnému zpracování je perfektní vychytávkou, která vás nikdy nezklame. Je odolný až do teploty 5 stupňů plus, co je už pokládané za průměrnou zimu.
Spokojení s ním budete i v době dešťů a silného nárazového větru, protože se vám rozhodně nedostane pod kůži. Kromě klasické bundy můžete sehnat i kalhoty, čepice a dokonce i boty.
boty od sněhu

▪        KOŽEŠINA

Kdysi módní výstřelek, dnes už opravdový skvost. Kůže je vynikající volbou v případě, že jste typy lidí, kteří v zimě skutečně trpí. Její sláva pořád nepominula, právě naopak, dnes se vyrábí nespočet druhů oblečení, které jsou designově stylové a nepůsobí nevkusně.
Oblíbené jsou kabáty, čepice, rukavice, ale především boty, které se postarají o to, abyste měli nohy pořád v teple a nikdy netrpěli zimou. A pokud ještě takový kousek doma nemáte, rozhodně byste měli váš šatník o tento materiál doplnit.

▪        BAVLNA

Co se týče oblečení, které nosíte přímo na tělo, pořád platí pravidlo, že není nic lepšího, co byste si mohli dopřát než kouzlo stoprocentní bavlny.Ta je totiž kvalitní, zahřeje a poskytne vám pohodlí a svým způsobem luxus, který v chladném (a mrazivém) počasí budete jistě potřebovat.