Zakládání ready made firem je služba jako každá jiná

Zdá se vám tento příměr založení firmy a kadeřnických služeb poněkud přitažený za vlasy? V zásadě tomu tak není, ovšem posuďte sami: Za kadeřníkem nedochází každý z nás. Někteří si nechají zastřihávat vlasy šikovnými členy rodiny, jiní si dokonce zvládnou stříhat vlasy sami, zvláště mužům častokrát stačí pouhý zastříhávač. Tato činnost však zaměstná vás, nebo členy rodiny, ovšem pravda, ušetříte za kadeřníka.
obchodní společnost.jpg
Zakládání firmy se odehrává v podobném duchu. Jestliže tím pověříte specializovanou firmu, odpadnou vám veškeré starosti a můžete se ujistit, že probíhá vše bez problémů, pod kontrolou, a máte skutečně jistotu, že cena služeb provedenému úkonu odpovídá. A vězte, že proces zakládání „eseróčka“ nebo „akciovky“ obnáší nekonečný sled úředních úkonů a někteří si k tomuto účelu dokonce sjednávají služby advokátní kanceláře.
panáčci u písmen.jpg

Co je součástí balíčku

· Založení společnosti s ručením omezeným, nebo akciové společnosti, a to v regulích zákona. Vždy se jedná o nový produkt ready made firmy, která nemá žádnou podnikatelskou historii.
· Součástí balíčku je platné živnostenské oprávnění a zápis v obchodním rejstříku a samozřejmě i identifikační číslo (IČO).
· Základní kapitál je vždy uhrazen předem, není třeba jej při zakládání firmy vyplácet z vlastního zdroje. U akciových společností výše vstupního kapitálu hraje určitou roli u obchodních partnerů, působí jako prestižní bod, který může přilákat potenciální klientelu. V zásadě platí, že čím vyšší kapitál, tím lépe na obchodní partnery společnost zapůsobí.
· Zakládání akciových společností obnáší rozdělení kapitálu na akcie, zpravidla v podobě listinné, jejichž množství je pochopitelně proměnlivé.
· Zákon stanoví povinnost při zakládání společností registrovat je jako plátce daní z příjmu právnických osob na příslušném odboru finančního úřadu. I na toto pamatuje projekt ready made společností.
· Virtuální sídlo firmy – zákon definuje jako povinnost každému právnickému subjektu uvádět sídlo firmy. Řadě firem se vyplácí nechat si pronajmout virtuální sídlo např. v centru Prahy, což vychází několikanásobně levněji, než pronájem skutečného fyzického sídla. Výhodné je to zvláště v případě, že společnost žádné fyzické kanceláře ani výrobní provozy nepotřebuje, a postačí ji pouze v Praze pronajímat za pár stokorun měsíčně fiktivní adresu, či na pár hodin za měsíc na této adrese jednací sál.