Tipy na osvěžující letní snídaně

Také si pod slovním spojením „letní snídaně“ představíte primárně zmrzlinu nebo ledové smoothie z nejrůznějších druhů ovoce? Jste určitě na správné cestě! Ale protože nám připadá naprosto zásadní, abychom nezůstávali pouze u jedné varianty snídaně, kterou budeme celé léto omílat každý den dokola, přicházíme ještě s několika dalšími skvělými tipy na lahodné pokrmy, které vás dostatečným způsobem zasytí a dodají vám velkou spoustu energie na celý den.

budík a hrnek

Během léta je určitě důležité doplňovat zejména tekutiny. Proto vás nepřekvapí, že zásadní ingrediencí všech ranních pokrmů by rozhodně mělo být čerstvé ovoce. Přestože i sušené ovoce je skvělou alternativou a přísadou do každého jídla, čerstvé má přeci jen vyšší obsah vitamínů a obsahuje zdravou šťávu, která i díky vysokému obsahu cukru nastartuje den správným směrem.

Začněme tedy se smoothies. Jedná se o snídani ve formě hustého nápoje. Máme dva typy smoothies, které můžeme střídat – vodové a krémové. Liší se víceméně pouze v tom, že vodovější drink se ředí čistou vodou, případně vodou s citronem, kdežto do krémového drinku bychom měli ideálně přidat třeba jogurt, kefír nebo rostlinné mléko, abychom dosáhli skvělé krémové a hustější konzistence. Co dále do tohoto nápoje přidat? Nebojte se exotického ovoce, jahod nebo borůvek, ale ani čerstvého špenátu, avokáda nebo pomerančů či grepů. To je skutečná vitamínová bomba!

maliny v misce

Potřebujete-li po ránu něco skutečně hutného a máte-li rádi velikou snídani, můžete do svého jídelníčku zakomponovat různé kaše. Doporučit můžeme zejména klasickou ovesnou, vedle ní ale uspějete jistě i s pohankovou, rýžovou nebo třeba jáhlovou kaší. Vařit ji můžete opět s rostlinným mlékem a posypat ji neváhejte vším, na co zrovna máte chuť. Opět doporučujeme použít čerstvé ovoce, ale vedle něj také oříšky a chia semínka a dále sušené datle Nakliceno, strouhaný kokos, skořici nebo třeba sušené brusinky. Ještě přidejte lžičku arašídového másla a poznáte opravdový snídaňový ráj!