S čím můžete u sáčků na zip počítat

Kdo by neznal zip sáček. Je to jedna z moderních vymožeností, která se již významně rozšířila do povědomí veřejnosti. Sáčky se vyrábí v obrovském rozměrovém rozsahu, jsou velmi levné a dobře dostupné.

Pevnost spoje – polyetylenové sáčky se vyrábí v různých tloušťkách, a jestliže zvolíte na ukládání předmětů jejich vhodný rozměr a sílu materiálu, máte k dispozici spolehlivý obal. S tenčími sáčky vystačíte např. na běžné drobnosti v domácnosti, silnější sáčky či pytle potřebujete pro těžší a objemnější náklad, jako jsou granule pro domácí mazlíčky. Podstatná je ovšem nejen vrstva plastové fólie, ale i uzavírací zip, který musí vydržet namáhání v případě, že budou sáčky skladovány ve více vrstvách na sobě. Naštěstí jsou uzavírací zipy natolik spolehlivé, že se spíše protrhne samotný obal, než že by se oddělil od sebe spoj.

luštěniny v pytlích

Ochrana proti prašnosti – igelitové zip sáčky staví úspěch i na dokonalé neprodyšnosti, která brání průniku prachových částic dovnitř, a stejně tak i sypkých prachových hmot uzavřených v sáčcích směrem ven. Můžete tudíž bez problémů takto skladovat i cement nebo vápno či sádru, aniž byste tím ohrozili okolní prostředí.

hromádka hladké mouky

Zabezpečení před vodou a vlhkostí – díky hermetické nepropustnosti jak obalu, tak i zipu, lze dlouhodobě skladovat uvnitř sáčků i tekutiny, jako jsou šťávy z ovoce a zeleniny, zmrzliny, marinády, nakládané zelí atd. Sáčky jsou výhodné i pro každého, kdo se rozhodne chránit jimi obsah před deštěm či vlhkostí zvenčí. Provádí se to běžně na dovolených v kempech, na turistických a cykloturistických akcích, sáčky dobře znají vodáci a kdokoli další, kdo se pohybuje venku v přírodě a potřebuje zabezpečit cokoli včetně elektroniky. Výjimečné nejsou např. mobilní telefony v zip sáčku na pěší túře v batohu, kdy za deštivého počasí potřebujete mít přehled o navigaci v terénu.