Jak vyzdobit betonovým plotem vaši zahradu


Obýváte rekreační nemovitost s okrasnou zahradou, na jejímž konci se nachází poškozený a starý plot, co by zasloužil vyměnit za nový? A vaše zahrada je natolik atraktivní, že dlouho váháte nad tím, jaké oplocení si vlastně vybrat? Jestliže vsadíte na pletivo, bude to vypadat spíše kýčovitě a dřevěné plaňky zas vyžadují údržbu a navíc by se vám tu hodil alespoň nízký neprůhledný sokl?

kamenná zídka

Pak byste mohli přistoupit na řešení vskutku elegantní a celkem jednoduché, přitom velmi praktické – betonové ploty z Lanškrounu.

Betonový plot se vyrábí v podobě odlitku do tvarové formy, jde o železobetonový blok ve tvaru svislého sloupku nebo plochého panelu s ozdobným reliéfem, připomínajícím dřevo či kámen, anebo jde o zajímavé ornamenty, s nimiž je oplocení spíše ozdobné, než nudné. Odlitky jsou zhotoveny v různých barvách, a tak si můžete volit řešení podle aktuálních možností a požadavků.

pnoucí břečťan

Betonové desky lze kombinovat se dřevem, ve spodní části u země se ponechá pouze nízký sokl a ten se doplní vodorovnými dřevěnými hoblovanými latěmi. Zajímavě to vypadá hlavně tehdy, jsou-li dřevěné latě překládané přes sebe v mírném sklonu cca 30 stupňů, je to prostorovější a hezčí, než v situaci, kdy jsou latě jen rovné a položené na sebe, nebo s nějakým odstupem.

Lidé ale přichází i na další svérázná řešení, například kombinují desky mezi sebou jako šachovnici, střídají mezi sebou dvě barvy a oplocení je pak již z dálky velmi nápadné a poměrně atraktivní. Tímto se také pohled zaměří na samotné betonové ploty Lanškroun https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-lanskroun/ v jejich celistvosti a nepůsobí na vás rušivě jednotlivé spáry mezi deskami.

Plot raději https://ec.europa.eu/food/sites/food/files/safety/docs/sante_consult_sps_trans-fats_20171116_cs.pdf nestavte sami

Tato technologie je velkou výzvou pro domácí kutily, kteří výstavbou plotu mohou ušetřit i velké peníze, ale to si raději rozmyslete, protože plot z betonových desek není cihlová zeď. Jedna cihla totiž váží pět kilo a odnesete ji v jedné ruce, zatímco jedna betonová deska váží skoro metrák. A zvedat ji nad hlavou do výšky přes dva metry je nadlidský výkon, vhodný leda tak pro boxery a kulturisty supertěžkých vah. Profesionálové mají na tuto práci potřebnou techniku, například mobilní jeřáb nebo kladkostroj.