Co si myslíte o seznamkách?

V současné době je zcela běžné, že se lidé seznamují prostřednictvím internetových seznamek. Co si o tom myslíte Vy? Je to správná volba, nebo to vnímáte spíše jako ztrátu času?

Určitě v tomto případě hodně záleží na tom, kolik Vám je let. Jinak to mají jistě nastavené mladí lidé a jinak lidí ve spíše ve zralém věku. Velmi mladí lidé se snadno seznamují ve škole, na zábavných akcích a podobně. Ale s postupem věku je to často náročnější a náročnější. Příležitostí k seznámení ubývá a tak lidé často berou zavděk seznamkami.

Samozřejmě není nic krásnějšího, než se seznámit spontánně, má to své nesporné kouzlo, ale pokud chybí příležitosti, nebo postupem času ubývají, určitě stojí za to vyzkoušet i seznamku.
slečna u pc

Ztráta času to určitě není. Nemáte co ztratit. V tom úplně nejhorším případě Vám to nevyjde. V tom lepším případě můžete najít svého osudového partnera nebo partnerku.

Najít si partnera tímto způsobem má také své nesporné výhody. Jednak máte ujasněné představy, koho hledáte a co od něho čekáte. Přistupujete do toho s notnou mírou racionalismu. Je pravda, že vztah a racionalita se zdánlivě vylučují, ale na straně druhé racionální přístup vůbec není na škodu a naopak vztahu může dokonce také prospívat.

Seznamování přes seznamku by ovšem mělo mít svá pravidla. Nezapomínejte na to, že mnozí lidé nejsou upřímní. Buď se dělají lepšími než jsou (ale to platí nejen pro virtuální prostor), nebo dokonce fungují jako smyšlené existence. Někteří se tímto způsobem jen baví, někteří mohou ovšem být i nebezpeční.
dívka s pc v posteli

Proto je určitě vhodné, abyste několik prvních schůzek absolvovali na veřejných místech a intimitu odložili raději na později. Toto bezpečnostní pravidlo platí pro ženy, ale také pro muže.

Na druhou stranu předpokládejme, že se chtějí seznámit dva lidé, kteří to myslí vážně. Nečekejte, že to půjde samo. I Vy musíte přispěchat náhodě na pomoc. Tím, jak se vyjadřujete, tím, co nabízíte, tím, jak dokážete probudit zájem a důvěru toho druhého.