Co řeší zubní chirurgie v Praze

Návštěva zubního lékaře je obvykle ne zrovna příjemným zážitkem a většina z vás se jistě těší, až bude mít nepříjemný zákrok rychle za sebou, ovšem jsou jisté situace, kdy dojde k vyhrocenému problému a praktický stomatolog si s ním neporadí a pošle vás na specializované pracoviště zubní chirurgie.

zubní chirurgie

Úrazové stavyzubní chirurgie v Praze velmi často řeší úrazy ústní dutiny. Ty se mohou přihodit každému z vás, například v důsledku autonehody, kdy narazíte obličejem na volant, na palubní desku, mohou to být i případy nehod autobusů, kde lidé nejsou připoutáni a kde je mnoho potenciálních možností se zranit. Úrazy obličejové části lebky se mohou přihodit i na stavbách, při sportu a konečně výjimkou nejsou ani různé kriminální delikty či rvačky. Je velmi pravděpodobné, že v takovém případě vás váš dentista přesměruje na specializované pracoviště stomatologické chirurgie, kde je k dispozici speciální vybavení, a kde se také řeší ne zrovna standardní zákroky.

stomatologická ordinace

Nádory a cysty – zubní lékaři se setkávají i s těmito případy, tehdy opět nestačí běžné vybavení zubní ordinace a musí nastoupit specialista. Léčba pak vyžaduje informovanost pacienta a vyžádá si dlouhé časové období.

Zahnuté zubní kořeny – zákrok, který vyžaduje extrakci zubu či podobné ošetření tkáně, kde se vyskytují neobvykle zahnuté zubní kořeny, je obtížné i riskantní provádět v běžné zubní ordinaci. Opět vás, obvykle po potvrzení rentgenologického vyšetření, odešle váš zubař na stomatologickou chirurgii.

Neprořezané zuby – tomuto jevu se říká retence zubů, z nějakého důvodu se zuby neprořezaly skrze měkkou tkáň, např. kvůli velmi tuhé kosti, nebo okolními zuby, které jeho růstu brání. Toto bývají velmi komplikované situace, zvláště pak u tzv. zubů moudrosti, a zkušený stomatolog vám opět doporučí pracoviště chirurgie s potřebným vybavením.