Zařídit dětský pokoj? Žádná věda, jen trocha fantazie

Dětský pokoj si žije svým vlastním životem. Do jedné místnosti se často musí vejít tolik věci a přitom pokojíček nesmí působit příliš přeplněně a hlavně v něm pořád musí být dostatek místa na hraní. Nábytek by se přitom měl přizpůsobovat růstu vašich dětí.
dětský koutek

Dětský pokojíček by měl splňovat hned několik funkcí najednou. Měl by tam být prostor pro hraní, učení ale i lenošení. A v neposlední řadě by měl mít hodně úložného místa, který budou děti používat na ukládání hraček a v pozdějším věku třeba na učebnice. Nebojte se zeptat i menších dětí, co by se jim v jejich království líbilo. Je to přeci jenom pokoj pro ně a oni v něm budou trávit spoustu času, čím víc se tak budou angažovat při jeho úpravách, tím si ho víc zamilují.

Bezpečnost by měla být na prvním místě
Nábytek by měl být funkční a přitom dostatečně bezpeční, to jsou dvě pravidla, podle kterých byste měli vybírat nábytek do dětského pokoje. Děti ještě často z věcí nemají takový rozum a ne vždy jsou tak k jednotlivým kusům nábytku n příliš něžní. Snadno se tak může stát, že skříňce se záhadně ulomí dvířka nebo se vytrhne šuplík, a tak je potřeba věnovat pozornost i kvalitě a zpracování nábytku. Pří výběru dejte pozor i na příliš ostré hrany, ale i nezačištěné okraje, které by mohli dítě případně zranit.
tapeta s hvězdičkami
Moderní nábytek o dětského pokoje
I dětský pokoj může být moderní a nadčasový. Vždy se řiďte pravidlem, že velké plochy byste měli nechat spíše v neutrálních tónech. Pokud se bude jednat o variabilní nábytek, který bude růst společně s dítětem. To co se mu totiž líbí teď, bude za pár let doslova nenávidět. Ideální budou různé varianty dřeva, které působí moderně a dá se dobře zakomponovat s dalšími materiály.

Doplňky
Ani na doplňcích byste v dětském pokoji neměli šetřit. Asi tam sice nepořídíte velkou ozdobnou vázu, ale třeba takové stylové sedací vaky levně mohou být tou správnou volbou do každého dětského pokojíku.