Propaganda jako živnost


Asi deset dolarů na den dostávají profesionální „internetoví trollové“, kteří po českém internetu šíří nepravdivé informace, propagandu a záměrně tak oslabují víru společnosti v tradiční a zajetá média a státní zřízení. Podporují všemožné konspirační teorie, alternativní internetové portály apod. To vše samozřejmě také generuje jistý zisk, byť i za pouhé zobrazení, neboť takové portály mají spoustu reklamních spotů, které stačí jenom proklikat a stránka má hned o pár korun více – lehká živnost žijící na lži a předsudcích.
muž v uniformě.png 

Seznamy se neustále rozšiřují

Internetové portály, které záměrně nebo lhostejně zveřejňují nepravdivé informace a záhadné teorie a bůh ví co ještě neustále přibývají a množí se, často nezřízeně, protože už to zdaleka nejsou jenom placení trollové, ale samotní občané začínají propadat této novodobé hysterii a honem za pravdou a snaží se na tu KRUTOU PRAVDU upozornit všechny ostatní. Jak se to vůbec pozná?
špatné zprávy.png
 
1)      Spousta vykřičníků, otazníků, teček, čárek
2)      Velká písmena (permanentně zapnutý capslock)
3)      Barevné písmo na barevném pozadí
4)      Vizuálně špatně vypadající
5)      Obrázky, které fakticky s textem vůbec nemají co dělat
6)      Ideálně odkaz na ještě horší stránky s horšími teoriemi
 
A na koho je to vůbec cíleno? NA lehce manipulovatelné, na důvěřivce, ustrašence, starší lidi a naopak extrémně mladé. Samozřejmě, dospělí lidé této propagandě nijak neutečou. Už to není problém pouze několika schizofreniků a pomatenců, pomalu to přerůstá v celospolečenskou krizi. Je vůbec možné, aby takovým naprosto neuvěřitelným faktům lidé zcela bezmezně věřili?
 pták s reklamou.jpg

Historie se vrací

Jeden komentář to napsat naprosto krásně, byť s tím nijak nepočítal, že by to posloužilo takovémuto účelu: „Já byl taky mladej a blbej a věřil jsem komunistický propagandě, ale teď je všechno jinak!“ napsal komentující pod nějakým divným článkem v divné diskuzi na ještě prapodivnější stránce. Lidé, co věřili těm žvástům za minulého režimu si nyní myslí, jak moc se poučili, a přitom z nich jsou ještě větší blbci, než byli zamlada.