Ordinační i domácí bělení zubů Liberec

Náležitá péče o chrup je samozřejmostí, neboť se jedná o základní hygienu, kterou člověk každodenně vykonává. V rámci pravidelné zubní hygieny náleží nejen samotné čištění zubů ráno a večer, ale také používání zubní nitě, mezizubní kartáčky apod. Často bývá opomenuta hygiena a péče o prostor mezi zuby, kde se nejvíce usazují nečistoty a zbytky jídla. Zanedbání vede k riziku vzniku zubního kamene, které může vyústit v krvácení dásní apod.

zubní ordinace

I když je o chrup řádně pečováno, jsou jisté faktory, které mají negativní vliv na zbarvení zubní skloviny. Zde se konkrétně jedná o pití kávy, černého čaje, červeného vína, ale také kouření, konzumace kari apod. Jedná se o látky, které sklovinu zbarvují.

Profesionální vybělení

Bělení zubů Liberec zahrnuje hned několik variant. Co se týče metody v ordinaci, tak zde je vám nejprve nanesena ochranná bariéra na dásně. Je to z důvodu, aby nedošlo ke kontaktu dásní s bělícím gelem. Poté je na zuby nanesen speciální gel v kombinaci s modrým světlem s UV zářením, jenž má efekt na stupeň bělení. Toto se opakuje 3-4x a to po dobu 15 minut. Samozřejmě výsledek se odvíjí i od stavu kvality zubní skloviny, od provádění ústní hygieny a taktéž již na výše uvedené konzumaci látek, které ovlivňují zbarvení zubu. Vše je tedy individuální a proceduru lze opakovat.

Domácí metoda

V nabídce bělení zubů Liberec je i alternativa, kdy vše může probíhat v pohodlí vašeho domova. Podstata spočívá v tom, že vám v ordinaci jsou sejmuty otisky vašeho chrupu, ze kterých v laboratoři jsou zhotoveny přímo na míru formičky, které tak dokonale sedí na vaše zuby. Doma si aplikujete do silikonové formičky na horní i dolní čelist bělící gel, který se používá na dobu 4 až 6 hodin během noci. Tento proces domácího bělení trvá od dvou do čtyř týdnů.

otevřená ústa

Závěrem

Po proceduře ohledně bělení je povrch zubu tzv. otevřený. Z tohoto důvodu je zapotřebí se po absolvování bělení několik dní vyhýbat konzumaci černého čaje, kávy, červeného vína, červené řepy a samozřejmě nekouřit.