Od života dostáváme to

Život nám přináší denně mnohá překvapení. Ať už příjemná či nepříjemná. A záleží jenom na nás, jak se k nim postavíme. V některých kulturách a náboženstvích je zvykem každý večer rekapitulovat události, které se ten den přihodily a děkovat za všechno pozitivní. Zdánlivě jednoduché cvičení, které můžete rovněž vyzkoušet. Třeba i s partnerem, nebo s dětmi. A zkuste si ho ztížit tím, že poděkování bude každý den jiné, vždy za něco jiného. Už během týdne se začne odehrávat změna ve vašem myšlení. Do života vám zasvitne paprsek štěstí a smíření. Vaše mysl si přivykne už od rána hledat pozitivní momenty všedního dne a vy najednou s údivem zjistíte, že jej jich více, než jste si vůbec dokázali představit. Protože děkovat se dá sluníčku, že vyšlo, kolegovi v práci za přinesenou kávu či úsměvu neznámého člověku v tramvaji. 

 srdce v oblacích

Co sami dáváme

K tomu, aby byl člověk šťastný a žil podle svých představ, měl by si pečlivě hlídat, co během celého dne vypouští z úst. Každá stížnost, kterou vypustí, vyjadřuje negativní energii.  Stížnost je protiútokem, reakcí na domnělou nespravedlnost. Prosté pojmenování skutečnosti má neutrální charakter a jeho cílem je druhého informovat, nikoliv mu něco vyčítat. Když se zavážete k tomu, že všechno, co vypustíte z úst, bude pozitivní, vaše mysl si začne více uvědomovat pozitivní zkušenosti a začne je používat k výrobě pozitivních myšlenek. Tím se změní celé nasměrování vaší mysli.
čtyřlístky pro štěstí
Zaměří se na to, co chcete. A to je důležité. Protože to, co chcete, tím také začnete do života přivolávat. Protože
štěstí je tady neustále a pro všechny. Navíc se přestanete zabývat negativními či náročnými aspekty svého života a tím snížíte frekvenci jejich výskytu. Zní to až příliš jednoduše, ale tak to funguje. Svoje vnímání můžete opravdu změnit. Vyzkoušejte a po nějakém čase se začnou dít zázraky.