Malý slovníček pro budoucí stydlivé obchodníky

DOMÉNA- to je taková vizitka, vaše budoucí třetí jméno, něco co by mělo být spjato s vaším podnikáním, co vyjadřuje vaše zaměření či produkty. Vybírejte ji velice pečlivě, ale počítejte s tím, že běžnější názvy jsou již obsazené. Jedná se o zpoplatněnou službu. Vybíráme ji nejlépe zároveň s výběrem webhostingu, na kterém hodláme stránky umístit, abychom platili faktury na jednom místě. Také se můžeme dočkat příjemné slevy a pomoci.
virtuální realita
WEBHOSTING- je v podstatě parcela, kde si hodláme náš dům – obchod postavit. Takový nájemce. Je mnoho společností, které tuto službu poskytují, vybírejte pečlivě a raději si nechte poradit, nejde totiž jen o cenu, ale i takové záležitosti jako prostor a rychlost….opravdu se poptejte. Můžete najít i hostování (bydlení) zdarma, ale většinou je to vázáno na reklamu, která pak straší na vašich stránkách. Hodně záleží i na tom, jak komplikovaný systém chcete používat, zda e-shop nebo jen informační stránky.
SERVER – stroj, který vaše informace zpracovává, ukládá, takové internetové srdce. Pronajímatel serveru je tedy poskytovatel webhostingu.
A konečně to co udělá váš obchod takovým, jaký si přejete, nebo zapeklitým problémem, noční můrou a trapitelem.
wordpress
SOFTWARE, SYSTÉM –výkladní skříň, to už je ten vysněný dům, který nám bude pomáhat něco prodat. Jsou takové, které umí vše, ale málokterý je zadarmo. Je dobré vždy vybrat systém s dobrým administračním prostředím a jednoduchou obsluhou. Některé jsou i zadarmo, nebo za hubičku – například Prestashop či Joomla, ale i v českých vodách se dá ulovit.
Jsou ještě další slovíčka, jimiž vás většina prodejců služeb bude bombardovat, jako jazyk, PHP, MySQL a další rozličné anglické výrazy, české zkomoleniny a novotvary, ale opravdu to už není pro vás důležité. Nenechte se odradit, a jděte do toho.
A nejdůležitější je najít si dobrého IT.
SPRÁVNÝ IT NENÍ ČLOVĚK, KTERÝ VÁS ZAHRNE SPOUSTOU VIDEÍ A KECŮ.
SPÍŠ TICHÝ, PRACOVITÝ A HODNÝ TVOR, KTERÝ VÁM VŠE PO LIDSKU VYSVĚTLÍ, POMŮŽE A NEOKRADE VÁS.