Koupání v trochu jiné vaně

Osvěžující koupel je pro naše tělo blahodárná. Povzbudí krevní oběh a harmonizuje všechny naše smysly. Koupel v horké vodě nám pomůže zmírnit bolesti bederní páteře nebo křeče ve střevech. Ochlazování vodou je stejně příjemné a zdravé. Chladná voda prokrví tělo i mysl a je ideálním startem do nového dne. Aby potěšení z koupele bylo ještě intenzivnější dbáme na výběr vany. Co takhle popřemýšlet o trochu jiném koupání v netradičních nádobách. Klasické stylové vany nám sice nabízí pohodlné koupání, ale koupání v netradičních vanách třeba i venku vám zážitek z koupele umocní.

vana v koupelně

Jako netradiční vanu ke koupání můžeme použít koupací dřevěné sudy, koupací kádě nebo staré plechové vany. Stará plechová vana na nožičkách bude i krásným a stylovým doplňkem zahrady. K mání jsou vany za pár korun, ale i za statisíce. Plechové a dřevěné vany dříve patřily k vybavení chalup. Dnes je koupíte v bazaru. Dřevěné termální koupací vany můžete nechat vyrobit na zakázku. Pořizovací cena se pak může vyšplhat až na několik desítek tisíc. Jak plechová tak dřevěná vám poslouží k příjemnému osvěžení. Protože voda není ošetřena bazénovou chemií je možné po koupání vodu použít třeba na zalévání.

voda v kádi

Nejen výběr vany je důležitý, neméně důležitý je i výběr místa kam koupací nádobu umístíme. Když vanu umístíte doprostřed zeleně bude se vám při koupeli lépe relaxovat. Okolo vany nasypte hrubší štěrk nebo udělejte podlážku z kvalitního dřeva. Nejvhodnější jsou tvrdá a odolná dřeva jako teak nebo cedr. Nepoužívejte písek nebo drobný štěrk lepí se na nohy a snadno si vanu znečistíte.

Samostatnou kapitolou jsou mobilní vany a vířivky.

Mobilní vířivé vany můžeme využít venku pro jejich snadnou instalaci. Jsou velmi rychle připraveny k provozu. U mobilních van a vířivek musíme udržovat stále čistou vodu, abychom předešli zdravotním potížím.

vířivá vana

Ať už použijete kteroukoli z nabízených van s přidáním aromatického olejíčku nebo bylinek si při koupání užijete příjemnou chvilku.