Když internetové rádio mlčí

Databázi funkčních adres digitálních streamů stovek tisíců rozhlasových stanic spravuje aktuálně také společnost vTurner. Tato firma patří momentálně mezi největší poskytovatele těchto metadat. Jejich služby využívala například i výrobce čipů pro internetová rádia Frontier Silicon. Většina přijímačů má tyto čipy (od přijímačů společnosti Hama či Pure, přes přístroj z Lidlu, až po přijímač z Tchiba). Proto, když se výrobce Wi-Fi rádia Frontier Silicon nepohodl s poskytovatelem metadat vTurner a ukončily spolupráci, velké řádce posluchačů internetových rádii zmizely předvolené stanice a samozřejmě i přidané streamy. Frontier se tedy rychle musel domluvit s konkurenční firmou původního poskytovatele, s německou službou Airable, kterou provozuje firma TuneIN. Tato firma také produkuje populární aplikaci TuneIN Radio.
vlna za mikrofonem
Oněmělá rádia
Oblíbené stanice si tak musí uživatele aktuální oněmělých rádií znovu vyhledat a přidávat do paměti svých přístrojů. Samozřejmě není to jen o novém hledání stávajících oblíbených stanic, ale také o tom, že některé stanice chybí nebo jsou dostupné v mnohem horší kvalitě. Nepříjemné také je, že samozřejmě to, co není v katalogu nového poskytovatele Airable, již si na svém přístroji nepustíte, i když máte vlastní odkazy na streamy.
Frontier Silicon se snaží zmírnit dopady této situace tím, že spustil stránky technické podpory, kde si každý z uživatelů může nahlásit chybějící odkazy a pracovníci podpory se snaží je zařadit do katalogu tak, aby je posluchači mohli dále využívat a zároveň, aby opadlo jejich rozhořčení nebo se minimálně zmírnilo. Je jasné, že podpora bude takovými požadavky zcela přetížena.
staré rádio a reprákem
Internetová rádia jsou jednou z cest, jak se dostat k velkému množství hudby bez nutnosti investovat nějaké velké peníze do alb či do složitých přístrojů.
Nezbývá než doufat, že nová spolupráce se vydaří, streamy se najdou a zprovozní a všichni budeme zase poslouchat to, co chceme.