Do aquaparku i na podzim či v zimě

Sluníčko, teplo, koupání, plavky, lehátko, opalování, ale hlavně ta pohoda a bezstarostnost. To jsou prázdniny nebo dovolená, prostě odpočinek, který tak milujeme, obzvláště během letních měsíců. K létu patří neodmyslitelně voda, koupání, vodní sporty a radovánky. Pokud jste nyní nešťastni z toho, že je pro letošní rok již po všem, pak nezoufejte a plavky neschovávejte na dno skříně.
bazén v aquaparku
Většina tuzemských i zahraničních aquaparků své brány, pro návštěvníky a milovníky nejrůznějších atrakcí, nezavírá ani na podzim či v zimě. Naopak, návštěvnost v tomto období logicky klesá. Jelikož dovolené a prázdniny jsou za námi, snaží se nás tato zábavní centra nalákat, a proto zlevňují nebo zvýhodňují své vstupné. Většina aquaparků má kromě venkovních bazénů a atrakcí také vnitřní prostory, které jsou určeny pro zábavu ve vodě. Spoustu návštěvníků to však odradí, protože se domnívají, že si tak neužijí naplno a budou moci využívat pouze polovinu radovánek, ne vždy je však vyloučen pobyt i ve venkovních bazénech a na atrakcích. Babí léto mnohdy nabízí příjemné teploty a voda je i ve venkovních bazénech často teplá. Kromě toho nabízejí moderní aquaparky i další služby, než jen koupání a dovádění na atrakcích. Běžně si můžete oddychnout ve wellness centrech, dopřát si masáže, zábaly, různé druhy saun nebo vířivky.
Pokud chcete jistotu koupání venku i v nepříznivém počasí nebo v nižších teplotách, pak jsou správnou volbou termální bazény.
děťátko v tobogánu
U nás najdete celoročně teplou vodu například v termálních lázních ve Velkých Losinách v samotném srdci Jeseníků. Vydat se můžete také k našim východním sousedům, tedy na Slovensko. Zde je termálních parků a aquaparků nepřeberné množství. Nabízejí zábavu a odpočinek všem věkovým kategoriím v každém ročním období a rovněž upravují mimo letní sezónu své vstupné.