Při výběru světla dejte na radu odborníka

Poté, co začaly z našich interiérů i exteriérů mizet klasické žárovky, začaly je plnohodnotně nahrazovat takzvané led žárovky. Každá novinka má vždy své odpůrce, a tak není divu, že i v tomto případě se našla celá řada pochybovačů, kteří tvrdili, že stará klasická žárovka byla jistě lepší.

žárovky

  • Postupem času se ale museli i tito skeptici přiklonit k názoru, že led žárovka je prostě v mnoha směrech rozhodně lepším světelným zdrojem.

Od roku 2009 začala Evropská unie postupně výrobu klasických žárovek zakazovat.

Pozor na napodobeniny

Rozhodně se ale při nákupu led žárovek vyhněte pochybným prodejcům, kteří za téměř stejnou cenu prodávají napodobeniny kvalitních značek.

  • Nejvýznamnějšími a nejkvalitnějšími výrobci v oblasti světelných zdrojů jsou Osram, Megaman a Philips.

Díky moderním světelným zdrojům je možné nezanedbatelným způsobem uspořit i finanční prostředky nejen v našich domácnostech, ale všude, kde budou led žárovky instalovány.

  • Tyto žárovky podle výrobců dokáží svítit až neuvěřitelných padesát tisíc hodin.
  • Pokud bychom to porovnali s klasickou žárovkou, pak moderní led světlo svítí padesát krát déle.
  • Vyjádříme-li to z hlediska času, tedy můžeme říci, že průměrná životnost jedné klasické žárovky je něco okolo tisíce hodin.

Moderní led žárovka ji výrazně předčí a bude svítit dvacet pět tisíc hodin. Pokud si pořídíme typ pro profesionální využití, pak se životnost ještě o jednu polovinu zvýší. Životnost každé žárovky také závisí na jejím výrobci.

lampa

Světlo, které se dá stmívat

Některé led zdroje přicházejí ještě s jedním vítaným vylepšením. A tím je schopnost stmívání. Vždy je nutné si zjistit, jak konkrétní informaci na obalu sděluje výrobce a podle toho svůj světelný zdroj vybírat.

  • Anebo je také možné se poradit s některým odborníkem z tohoto oboru.
  • Není totiž dobré orientovat se jen podle ceny.